tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: obrońcy tytułu nadal bez straty punktu

Broniący tytułu Francuzi pokonali połączoną drużynę obu Korei 34:23 w poniedziałkowym meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, których współgospodarzami są Niemcy i Dania i bez straty punktu prowadzą w grupie A.
Nedim Remili (fot. PAP)

Pierwszy punkt straciła występująca w tej grupie ekipa niemiecka, która w Berlinie zremisowała z dwukrotnym mistrzem świata (1993 i 1997) Rosją 22:22. Z kolei Brazylia po zaciętym meczu pokonała Serbię 24:22. W końcówce drużyna z Bałkanów była o włos od wyrównania, jednak popełniała sporo prostych błędów, podczas gdy w ekipie rywali wyróżniał się rozgrywający Orlenu Wisły Płock Jose Guilherme de Toledo, który zdobył jedną z decydujących o zwycięstwie bramek. W sumie zaliczył pięć trafień i po raz trzeci w tym turnieju był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie.

Raul Entrerrios (fot. PAP) W meczu niepokonanych dotąd ekip w grającej w Monachium grupie B Chorwacja wysoko wygrała z Macedonią 31:22. W tabeli prowadzi jednak inny zespół bez strat punktowych – aktualny mistrz Europy Hiszpania, która w poniedziałek wymęczyła zwycięstwo nad Japonią 26:22, przegrywając do przerwy 10:11.

W grającej w duńskim Herning grupie C liderem jest drużyna gospodarzy, która odniosła trzecie zwycięstwo, tym razem nad Arabią Saudyjską 34:22. Czyste konto zachowała również druga w tabeli Norwegia (wygrana 34:24 z Austrią).

W grupie D w Kopenhadze wicemistrzowie świata sprzed czterech lat Katarczycy mieli niewiele do powiedzenia w meczu z Węgrami, który przegrali 26:32. Liderem jest Szwecja, która jako jedyna z drużyn grających w stolicy Danii ma na koncie komplet punktów. W poniedziałek zwyciężyła Angolę 37:19.

Tytułu bronią Francuzi, którzy przed dwoma laty w finale MŚ rozegranym w Paryżu okazali się lepsi od Norwegów 33:26. Polacy, którzy w dorobku mają jeden srebrny i trzy brązowe medale, nie zakwalifikowali się do finałowego turnieju pierwszy raz od 2005 roku.

Mecze o trzecie miejsce i o złoto zostaną rozegrane 27 stycznia w duńskim Herning, w hali Jyske Bank Boxen, która może pomieścić 15 tysięcy widzów.

podobne informacje

Bartosz Jurecki o MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: Mikkel Hansen wzbudza podziw

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: Hansen najlepszy. Sześciu finalistów w Drużynie Gwiazd

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: pogrom w finale. Duńczycy mistrzami świata

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: brąz dla Francuzów. Karabatić bohaterem