tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Agata Wróbel swoim wyznaniem poruszyła kibiców. Lawina wpłat na konto sztangistki

Kłopoty zdrowotne i finansowe Agaty Wróbel poruszyły kibiców. Organizowana przez zawodniczkę zbiórka pieniędzy przyniosła sukces. Dzięki hojności kibiców błyskawicznie udało się zebrać planowaną kwotę.
Sztangistka Agata Wróbel przyznała, że zmaga się z problemami finansowymi i zdrowotnymi (fot. PAP)

Agata Wróbel, medalistka igrzysk w podnoszeniu ciężarów, błaga o pomoc

Najwybitniejsza polska sztangistka, która w 2010 roku zakończyła karierę, zaczęła zbiórkę na specjalnej platformie 5 stycznia. Nagłośnienie jej przez media sprawiło, że akcja szybko nabrała tempa.

Potrzebną kwotę (20 tysięcy) udało się zebrać już w niedzielę. Hojność kibiców przerosła najśmielsze oczekiwania. Obecnie (stan na 15 stycznia, godzina 10) uzbierało się blisko 150 tysięcy złotych. Pomocną dłoń podali dwukrotnej medalistce igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i trzykrotnej mistrzyni Europy także sportowcy. Wśród darczyńców można znaleźć m.in. nazwiska medalistów igrzysk w zapasach – Damiana Janikowskiego i Agnieszki Wieszczek-Kordus.

Wpłaciło ponad trzy tysiące osób. Chętni zamieszczają komentarze, wspierając Wróbel w trudnej sytuacji. "Trzymamy kciuki", "Dużo zdrowia nasza mistrzyni", "Powodzenia i głowa do góry" to najpopularniejsze z nich. Zbiórka zakończy się za 20 dni.

O sztangistce, która trzykrotnie była w "dziesiątce" plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego zawodnika, nie zapomnieli też szefowie związków. Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka zapewnił, że jeśli Wróbel wyrazi zgodę, to "zagospodaruje ją zawodowo". Podobne propozycje padły ze strony Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, który w poniedziałek przedstawił stanowisko w tej sprawie.

podobne informacje

Agata Wróbel podziękowała fanom i ministrowi. "Proszę o czas"

Kołecki, Bańka i całe środowisko chcą pomóc Agacie Wróbel

Agata Wróbel, medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów, błaga o pomoc