tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Petr Cech podjął decyzję o zakończeniu kariery

Petr Cech po 20 latach kariery zadeklarował, że po sezonie zakończy profesjonalną grę w piłkę nożną. Bramkarz Arsenalu decyzją podzielił się na Twitterze.
Petr Cech postanowił zakończyć karierę (fot. Getty)

Bramkarz ostatnie 15 lat spędził na boiskach Premier League. W tym czasie był zawodnikiem Chelsea i Arsenalu. W barwach obu klubów rozegrał w sumie 567 roku. Przez lata był też filarem reprezentacji Czech z którą w 2004 roku sięgnął bo brązowy medal mistrzostw Europy. Z kadrą pożegnał się w lipcu 2016 roku.

W opublikowanym we wtorek oświadczeniu przyznał, że to odpowiedni czas na pożegnanie się z profesjonalną karierą. "To mój 20 sezon, dokładnie 20 lat temu podpisałem pierwszy zawodowy kontrakt. Czuję, że to dobry moment by powiedzieć pas. Grając w Premier League zdobyłem wszystko, co tylko możliwe" – napisał.

Cech zadeklarował jednak, że dokończy sezon w barwach Arsenalu. "Będę ciężko pracował, aby zdobyć jeszcze jedno trofeum. Później pozostanie mi sprawdzić, co życie ma dla mnie poza boiskiem" – dodał.

Bramkarz to czterokrotny mistrz Anglii i pięciokrotny zdobywca Pucharu Anglii. W 2011/2012 wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, a rok później triumfował w Lidze Europejskiej. Trzykrotnie był wybierany najlepszym bramkarzem przez UEFA.