tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w skokach: sobotni konkurs prawdopodobnie bez oprawy muzycznej

– Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem przeprowadzony zostanie bez oprawy muzycznej, jeżeli tego dnia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – poinformował prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak. Transmisje zawodów w Zakopanem w Telewizji Polskiej.
Kibice na Wielkiej Krokwi (fot. Getty Images)

PŚ: Horngacher odkrył karty. Znamy skład na Zakopane

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że dzień pogrzebu Adamowicza, zmarłego w poniedziałek na skutek odniesionych dzień wcześniej ran, będzie dniem żałoby narodowej. Nieoficjalnie podaje się, że uroczystości odbędą się w sobotę.

Jeżeli faktycznie tak się stanie, to przeprowadzimy konkurs drużynowy w pełnej powadze, bez tradycyjnej oprawy muzycznej i zabawy, która niemal zawsze towarzyszy zakopiańskiej edycji PŚ. Niestety podobną sytuację przeżywaliśmy dwukrotnie - w 2006 i 2008 roku. Zawody się odbyły, ale z pełnym uszanowaniem ofiar tragedii, które wtedy zginęły – przypomniał Kozak.

28 stycznia 2006 roku, w trakcie wystawy gołębi pocztowych zawalił się dach chorzowskiej hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Zginęło wtedy 65 osób, ponad 170 zostało rannych. 23 stycznia dwa lata później w wyniku wypadku wojskowego samolotu CASA w Mirosławcu śmierć poniosło czterech członków załogi i 16 pasażerów.

Zapytany o konkurs indywidualny prezes TZN powiedział, że odbędzie się już w tradycyjnej konwencji. – Czyli z niezawodną ekipą Crowd Supporters, która od wielu lat doskonale prowadzi zabawę na trybunach Wielkiej Krokwi – stwierdził Kozak.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się w piątek o 18. Dzień później o godz. 16 rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

Tajner przed PŚ w Zakopanem: Kamil Stoch jest moim faworytem

podobne informacje

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek

Puchar Świata w Lahti: Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen wycofali się z zawodów