tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Giorgio Chiellini: Cristiano Ronaldo zniszczył moje marzenia

W tym sezonie Juventus nie jest już tym samym zespołem co przed rokiem. Powodem Cristiano Ronaldo, który odmienił zespół. Wejście Portugalczyka do drużyny niosło jednak ze sobą pewne wątpliwości. Kapitan Starej Damy Giorgio Chiellini przyznał, że napastnik "zniszczył jego marzenia". W środę Stara Dama zmierzy się w meczu o Superpuchar Włoch z Milanem, transmisja od 17:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Giorgio Chiellini i Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Superpuchar Włoch: Juventus – Milan – gdzie oglądać, transmisja online, na żywo

O swoich przemyśleniach Włoch opowiedział w wywiadzie dla BBC. – Wiele razy strzelał nam gole, zniszczył moje marzenie o wygraniu Ligi Mistrzów w Cardiff, w Madrycie, w Turynie... – tłumaczył Chiellini.

Wcześniej wygranie Ligi Mistrzów było marzeniem, obecnie jest celem, bo jest z nami Ronaldo, najlepszy zawodnik na świecie – podkreślał jednak obrońca. – Trzeba, abyśmy wraz z nim wykonali ten ostatni krok, żeby wygrać rozgrywki – dodawał.

Ronaldo pracuje w siłowni poza treningami, zawsze jest skoncentrowany na futbolu, pomaga wszystkim kolegom się poprawić – wyjawił Włoch. – Pomógł także i mnie – przyznał Chiellini.

Osobowość Cristiano jest autentyczna. Jako piłkarz imponuje poza boiskiem swoim zachowaniem, tym jak przygotowuje się do meczów, jak żyje przez 24 godziny – tłumaczył kapitan. – Odmienił nasz zespół – konkludował.

MŚ 2018. Historie narodów (odc. 2) – Belgia

podobne informacje

Marcelo o odejściu Cristiano Ronaldo: musiałem skłamać

Trudne chwile dla rodziny Cristiano Ronaldo. Matka piłkarza walczy o życie

Ranking TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy w Europie. Messi, Ronaldo, Griezmann

34. urodziny Cristiano Ronaldo. Niezwykłe liczby Portugalczyka