18 Andre Geraldes
13 Diego Marino
  Marcelino Garcia

Pewny awans Valencii. Sporting bez szans

Po trudnym meczu u siebie Valencia przeszła do ćwierćfinału Pucharu Króla. Piłkarze Marcelino Garcii Torala wygrali ze Sportingiem Gijon 3:0 (0:0).
Rodrigo Moreno (fot. Getty Images)

Superpuchar Włoch: Juventus – Milan – gdzie oglądać, transmisja online, na żywo

Piłkarze Valencii przez długi czas mieli problemy z konstruowaniem składnych akcji ofensywnych. Z tego powodu w pierwszej połowie gola nie strzelili. Po czterdziestu pięciu minutach bliżej celu, a więc awansu do ćwierćfinału, był Sporting.

O zwycięstwie Valencii zdecydował jednak Santi Mina. Napastnik w drugiej połowie meczu strzelił dwa gole, które pozwoliły gospodarzom wygrać to spotkanie. Najpierw wykorzystał dobre dośrodkowanie od Daniela Wassa i uderzeniem głową, pokonał Daniela Fernandeza.

Przy drugim golu Mina wykorzystał zawahanie obrońców Gijon i jako pierwszy dobiegł do piłki. Do napastnika precyzyjnie dogrywał młody pomocnik Nietoperzy Ferran Torres. W samej końcówce właśnie ten zawodnik zdobył ostatnią, bo trzecią bramkę w tym meczu.