tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Karol Świderski następcą Aleksandara Prijovicia w PAOK Saloniki

To będzie jeden z najbardziej zaskakujących transferów tej zimy. Jagiellonia Białystok pozbyła się już Ciliana Sheridana i Romana Bezjaka, a teraz jej szeregi opuści kolejny napastnik. Według medialnych doniesień, Karol Świderski jest bliski podpisania kontraktu z PAOK Saloniki.
Karol Świderski następcą Aleksandara Prijovicia w PAOK-u Saloniki (fot. PAP/Piotr Polak)

Zoran Arsenić przeszedł do Jagiellonii

O transferze poinformował Krzysztof Stanowski, prowadzący program "Stan Futbolu" na antenie TVP Sport, a doniesienia te potwierdzają również Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego" i Piotr Koźmiński z "Super Expressu", ekspert magazynu "4-4-2".

PAOK doszedł do porozumienia z Jagiellonią Białystok, która na sprzedaży Świderskiego zarobi ok. dwóch milionów euro. Ale w grze o młodzieżowego reprezentanta Polski ma być również Genoa, która mocno zabiega o wyprzedzenie Greków.

Razvan Lucescu (fot. Getty) O ściągnięcie Polaka miał zabiegać rumuński trener PAOK-u, Razvan Lucescu (syn Mircei). W zespole lidera greckiej ekstraklasy Świderski będzie próbował zastąpić Aleksandara Prijovicia sprzedanego za 10 mln euro do Al-Ittihad, a rywalizował będzie m.in. z wychowankiem Arsenalu Londyn, Chubą Akpomem.

21-letni napastnik Jagiellonii zagrał w tym sezonie w 17 meczach ligowych, w których strzelił dziewięć goli. Dołożył jeszcze jedno trafienie w Pucharze Polski.

W czwartej obecnie drużynie Ekstraklasy trwa transferowa rewolucja w środku sezonu. Białystok opuścili już wspomniani Sheridan i Bezjak, a lada chwila do Chicago Fire za ponad milion euro odejdzie Przemysław Frankowski. Ofensywa Jagi wymagać więc będzie kluczowych uzupełnień.

Aktualizacja 13:15: Jak poinformowała na Twitterze wiceprezes Jagiellonii, Agnieszka Syczewska, klub nie otrzymał jeszcze żadnej oferty z Grecji, a Świderski nadal jest na obozie z drużyną w tureckim Belek.

podobne informacje

Gol Świderskiego i... porażka PAOK w Pucharze Grecji

Podsumowanie: Polacy w zimowym oknie transferowym

Super League: PAOK – Giannina 2:1. Karol Świderski bohaterem wicemistrza Grecji

Ekstraklasa: Karol Świderski odchodzi z Jagiellonii do PAOK Saloniki