tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Robert Kubica, kierowca zespołu Formuły 1 Williams, pierwsze testy przed sezonem 2019 wraz z innymi zawodnikami rozpocznie 18 lutego na Circuit de Catalunya pod Barceloną.
Robert Kubica w lutym weźmie udział w testach na torze w Barcelonie (fot. Getty)

F1: syn Schumachera zostanie kierowcą Ferrari

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), tak jak w poprzednim sezonie, zaplanowała w tym roku dwie oficjalne sesje przed startem pierwszego wyścigu, którym będzie Grand Prix Australii 17 marca w Melbourne.

Pierwsza sesja treningowa będzie trwała od 18 do 21 lutego. Druga na tym samym obiekcie odbędzie się w terminie 26 lutego – 1 marca.

W sezonie 2019 w bolidach F1 używane będą silniki czterech producentów. Jednostki napędowe Mercedesa otrzymają ekipy mistrzów świata teamu Mercedes GP, Racing Point (były Force India) i Williams. Silniki Ferrari będą instalowane w bolidach Ferrari, Haasa i Saubera. Samochody teamów Renault i McLaren otrzymają jednostki francuskiego producenta, natomiast Red Bull i Toro Rosso zostaną wyposażone w motory Hondy.

Ostatnim kierowcą Formuły 1 potwierdzonym na tegoroczny sezon był pochodzący z Wielkiej Brytanii, a reprezentujący Tajlandię Alexander Albon. Będzie on zawodnikiem Toro Rosso.

Do rywalizacji w ekipie Williamsa wróci także Robert Kubica, który w ubiegłym roku był kierowcą testowym i rozwojowym. Polak, który 7 grudnia skończył 34 lata, poprzednio w zmaganiach o mistrzostwo świata brał udział w 2010 roku.

Robert Kubica zdradził cel na nowy sezon Formuły 1. "To będzie trudniejsze niż powrót"

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019