Rod Laver Arena
Australia
Pojemność: 15000

Australian Open: Rafael Nadal znów bez straty seta

Hiszpan Rafael Nadal awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. 32-letni wicelider światowej listy tenisistów pokonał bez kłopotów reprezentanta gospodarzy Matthew Ebdena 6:3, 6:2, 6:2.
Rafael Nadal (fot. Getty Images)

Australian Open. Rodzina Giorgi. Na wojennej ścieżce

Pojedynek z młodszym o rok, 48. w rankingu ATP Australijczykiem trwał niespełna dwie godziny. W trzecim secie Hiszpan objął prowadzenie 3:1 i do końca kontrolował przebieg rywalizacji. Pojedynek zakończył przy swoim serwisie, po najbardziej zaciętym w tej partii gemie (rywal miał nawet szansę na przełamanie) – wykorzystał drugą piłkę meczową.

To był kolejny mecz Nadala z reprezentantem gospodarzy. W poprzedniej rundzie Hiszpan również nie stracił seta, pokonał Jamesa Duckwortha 6:4, 6:3, 7:5. Wówczas grał pierwszy oficjalny mecz w sezonie.

Pod koniec października doznał urazu mięśni brzucha, a w listopadzie przeszedł operację kostki. Z zaplanowanego na styczeń występu w turnieju ATP w Brisbane wycofał się z powodu kłopotów z udem. Jego forma przed Australian Open była więc niewiadomą, bowiem w ostatnich tygodniach startował tylko dwa razy w imprezach pokazowych.

Nadal ma w dorobku 17 tytułów wielkoszlemowych, z czego tylko jeden wywalczył w Australian Open (2009). Poza tym trzy razy zatrzymał się tam na finale, m.in. dwa lata temu. W poprzednim sezonie triumfował we French Open.

W trzeciej rundzie tegorocznego turnieju rywalem Nadala będzie kolejny z Australijczyków – rozstawiony z numerem 27. Alex de Minaur.