tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: Frenkie de Jong oszukał Barcelonę. Postawił na innego giganta

Barcelona od lat szuka następcy Xaviego Hernandeza. W klubie zakładano, że takim jest Frenkie de Jong z Ajaksu, z którym – według katalońskiej prasy – klub porozumiał się niedawno w sprawie transferu latem. W środę okazało się jednak, że pomocnik postanowił zerwać zobowiązanie...
Frenkie de Jong (fot. Getty Images)

Media: prosił już pięć razy. Neymar chce wrócić do Barcelony

Zdaniem "El Mundo Deportivo", Barcelona zawarła kilka miesięcy temu porozumienie ustne z Holendrem. Według Catalunya Radio, Ajax miał zażądać za swojego lidera około 75 milionów euro. Do gry włączyło się jednak Paris Saint-Germain, które miało przekonać pomocnika do zmiany planów.

Działacze z Paryża mieli użyć dwóch argumentów, które przekonały De Jonga do transferu na Parc des Princes. Pierwszym była regularna gra, której nie mógł być pewien w Barcelonie przy konkurencji. W drużynie Thomasa Tuchela nie napotka takich problemów – miałby zastąpić najpewniej Adriena Rabiota, który najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe.

Na rzecz PSG działają także chęci ściągnięcia drugiego talentu z Ajaksu – Matthijsa de Ligta. Ściągnięciem młodego stopera mają być zainteresowane także inne kluby, między innymi Manchester United, ale to właśnie Francuzi są najbliżej pozyskania zawodnika.

MŚ 2018. Historie narodów (odc. 2) – Belgia

podobne informacje

Neymar pomógł Barcelonie w... transferze Frenkiego de Jonga

"Tak się nie robi". Barcelona i Pep Guardiola w konflikcie

Frenkie de Jong przejdzie z Ajaksu do Barcelony

Frenkie de Jong dołączy do FC Barcelona. Najdroższy Holender w historii!