tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwsze trofeum Cristiano Ronaldo. "Przyszedł dla takich meczów"

Zwycięstwem Juventusu zakończył się środowy mecz o Superpuchar Włoch pomiędzy Starą Damą a Milanem. Najlepszym zawodnikiem meczu, według mediów z Półwyspu Apenińskiego, został uznany zdobywca jedynej bramki w tym spotkaniu, Cristiano Ronaldo. – CR7 przybył do Turynu dla takich, by przesądzać sprawę właśnie w takich starciach – podsumował szkoleniowiec Massimiliano Allegri.
(fot. Getty Images/La Gazzetta dello Sport)

Piątek kluczowy dla Krzysztofa Piątka. Prezes Genoi już w Mediolanie

Mistrzowie Włoch długo nie mogli sforsować mediolańskiejj defensywy. Udało im się to dopiero po upływie ponad godziny rywalizacji, gdy Portugalczyk wykończył precyzyjne podanie Miralema Pjanicia. Juventus zdołał utrzymać prowadzenie do samego końca, dzięki czemu Allegri mógł po raz trzeci w karierze świętować zdobycie tego trofeum (dwa razy w Juve, raz w Milanie).

Udane w naszym wykonaniu było w szczególności ostatnie pół godziny, gdy trzymaliśmy rywali nas dystans, potrafiliśmy stworzyć przewagę liczebną i szukaliśmy okazji do zdobycia kolejnych bramek. Jednocześnie nie chcieliśmy przesadnie ryzykować, by w prosty sposób nie nadziać się na kontrę – przyznał włoski szkoleniowiec.

Ronaldo jest naszą dużą wartością, przybył do Turynu, by przesądzać sprawę właśnie w takich chwilach. Ale nie tylko tego gola trzeba docenić, bo świetnie realizował również instrukcje taktyczne – podsumował 51-latek.

Mimo porażki zadowolony z postawy zawodników był szkoleniowiec Rossonerich, Gennaro Gattuso. – Oczywiście, że czuję niedosyt, bo chcieliśmy ten mecz wygrać, ale podobało mi się to, co zobaczyłem. Byliśmy zdeterminowani, żywi, świadomi swoich mocnych stron. Momentami brakowało nam szczęścia, ale zostawiliśmy na boisku serce – podsumował.

Jak na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Starej Damy zareagował natomiast Ronaldo? – To był bardzo trudny mecz, dlatego tak bardzo cieszy nas triumf. Czy to dla nas pierwszy z czterech pucharów w tym sezonie? Bardzo byśmy chcieli, ale musimy patrzeć na najbliższy mecz, skupiać się na stawianiu małych kroków – stwierdził cytowany przez "La Gazzetta dello Sport".

Włoski dziennik wziął pod lupę wszystkich zawodników, którzy pojawili się na boisku. Oto oceny w skali od 1 do 10:

(fot. La Gazzetta dello Sport)

Najwyżej oceniony został oczywiście zdobywca decydującej bramki, któremu przyznano notę "7,5". Przez "LGdS" został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. W Milanie najkorzystniej zaprezentował się natomiast Lucas Paqueta.

podobne informacje

Marcelo o odejściu Cristiano Ronaldo: musiałem skłamać

Sassuolo – Juventus 0:3. Elektryczny Wojciech Szczęsny [SKRÓT]

34. urodziny Cristiano Ronaldo. Niezwykłe liczby Portugalczyka

Nie tylko Marcelo. Cristiano Ronaldo chce Jamesa w Juventusie