tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fernando Alonso chce wystartować w Rajdzie Dakar. Wstępne rozmowy

Niewykluczone, że dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Hiszpan Fernando Alonso pojedzie w przyszłorocznym Rajdzie Dakar, najtrudniejszej imprezie sportów motorowych na świecie. – Jest takie wspólne pragnienie obydwu stron – powiedział Jean-Marc Fortin, menadżer teamu Toyota.
Fernando Alonso (fot. Getty Images)

Rajd Dakar: kilka niewiadomych przed ostatnim etapem

W zeszłym tygodniu Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który prowadzi w kończącej się w czwartek 41. edycji rajdu i jedzie właśnie Toyotą, wspominał o kontaktach między japońskim producentem, a 37-letnim Hiszpanem, który odnosi sukcesy nie tylko na torze Formuły 1 (zakończył karierę w 2018 roku).

W 2018 roku Alonso wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans jadąc w zespole Toyoty razem ze Szwajcarem Sebastienem Buemim i Japończykiem Kazuki Nakajimą. Zwycięska ekipa jechała modelem TS050 o napędzie hybrydowym.

Dzięki temu sukcesowi Alonso przybliżył się do realizacji swojego największego sportowego marzenia – wywalczenia potrójnej korony w sportach motorowych. Składa się na nią wygranie 24-godzinnego wyścigu we Francji, zwycięstwo w Grand Prix Monako w Formule 1 oraz triumf w wyścigu Indy 500 w USA. Na razie Hiszpan tylko raz startował w Indy, w 2017 roku, ale nie ukończył go z powodu awarii. Planuje udział w tej rywalizacji w 2019 roku.

Przebieraniec udaje Fernando Alonso. "Kiedyś wygrałem z nim wyścig"

podobne informacje

Fernando Alonso: będę śledził F1 dla Kubicy. Nie chcę tego przegapić

F1: specjalny bolid na pożegnanie Fernando Alonso

"Dobrze, że jest ode mnie starszy!". Mistrzowie świata o powrocie Kubicy

Były mistrz świata F1 Fernando Alonso nie wykluczył powrotu