tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Paweł Zagumny kandydatem na prezesa Polskiej Ligi Siatkówki

Polski mistrz świata i były dyrektor sportowy ONICO Warszawa może zostać działaczem Polskiej Ligi Siatkówki. Rada nadzorcza będzie głosowała nad przyjęciem Pawła Zagumnego do zarządu spółki.
Paweł Zagumny (fot. Getty Images)

Mazur skomentował losowanie Polaków przed mistrzostwami Europy w 2019 roku

"W trakcie dzisiejszej Rady Nadzorczej PLS SA mistrz świata Paweł Zagumny przedstawiał swój pomysł na ligową siatkówkę i kandydaturę do Zarządu Spółki. Rada go wysłuchała i podjęła decyzję, że na najbliższym posiedzeniu jego kandydatura będzie poddana pod głosowanie" – napisał we wtorek na Twitterze Kamil Składowski, były dziennikarz i rzecznik prasowy Polskiej Ligi Siatkówki. Najbliższe posiedzenie zostanie zorganizowane 25 stycznia we Wrocławiu dzień przed turniejem finałowym Pucharu Polski.

Paweł Zagumny, mistrz świata z 2014 roku, po zakończeniu kariery pracował w ONICO Warszawa, gdzie pełnił funkcje wiceprezesa i dyrektora sportowego klubu. Zrezygnował, gdy zespół nie awansował do fazy play-off w sezonie 2017/2018 PlusLigi.

Obecnym prezesem zarządu PLS jest Artur Popko, który pełnił tę funkcję już w latach 2001-2014. Od czerwca 2016 do lutego 2017 roku po rządach Wojciecha Czayki wrócił na stanowisko w listopadzie 2017 roku.

Wilfredo Leon w kadrze na jesieni. Występy Kubańczyka coraz bliżej

podobne informacje

Paweł Zagumny zaczął pracę w Polskiej Lidze Siatkówki. "Najpierw małe Tour de Pologne"

Paweł Zagumny, mistrz świata w siatkówce, nowym prezesem PlusLigi

Gwiazdy i legendy światowej siatkówki zagrają w Łodzi

Paweł Zagumny: nie jestem gotowy, by być trenerem kadry