tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Agata Wróbel podziękowała fanom i ministrowi. "Proszę o czas"

Świat polskiego sportu poruszyła w ostatnich dniach sprawa Agaty Wróbel, która zorganizowała zbiórkę w sieci, by móc na co dzień normalnie funkcjonować. Fani odpowiedzieli licznymi wpłatami, a byłej sztangistce zaoferowano też pomoc niematerialną. Teraz 37-latka podziękowała za pośrednictwem portalu społecznościowego.
AGATA WRÓBEL, MEDALISTKA IGRZYSK OLIMPIJSKICH W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW, MA PROBLEMY ZDROWOTNE I FINANSOWE (FOT. GETTY)

Agata Wróbel swoim wyznaniem poruszyła kibiców. Lawina wpłat na konto sztangistki

Przypomnijmy: Wróbel zbierała pieniądze, by móc opłacać leki i uregulować liczne zobowiązania finansowe. "Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem" – przyznała na stronie zorganizowanej przez siebie zbiórki. "Znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi. Stało się tak przez moją naiwność i dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu w ciągu krótkiego okresu czasu" – napisała w uzasadnieniu zbiórki, która zakładała zgromadzenie 20 tysięcy złotych..

W pomoc szybko włączyli się fani, którzy ochoczo wpłacali pieniądze i okazało się, że raptem w kilka dni zebrali ponad 100 tysięcy złotych, co znacznie przerosło oczekiwania medalistki olimpijskiej. Wsparcie zaoferował również minister sportu oraz ludzie chcący zatrudnić Wróbel.

"Chciałam z całego serducha złożyć podziękowania dla Pana Ministra Sportu Witolda Bańki, związku PZPC, jak i innym osobom zaangażowanym w pomoc dla mnie i znalezieniu pracy. Naprawdę wierzcie mi, że szczerze dziękuję. Dużo to dla mnie znaczy i nigdy tego nie zapomnę. (...) Nie zmarnuję szansy od tylu dobrych ludzi. Obiecuję. Proszę tylko o czas..." – napisała na jednym z portali społecznościowych.

(fot. Facebook)

podobne informacje

Agata Wróbel swoim wyznaniem poruszyła kibiców. Lawina wpłat na konto sztangistki

Kołecki, Bańka i całe środowisko chcą pomóc Agacie Wróbel

Agata Wróbel, medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów, błaga o pomoc