tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stefan Scepović podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok

Jagiellonia Białystok ma od czwartku nowego napastnika. Jest nim 29-letni Serb Stefan Scepović. Zawodnik trafił do aktualnego piłkarskiego wicemistrza Polski z zespołu mistrza Węgier MOL Vidi FC – podał białostocki klub. To trzeci zimowy transfer Jagiellonii.
Stefan Scepović w przeszłości występował m.in. w hiszpańskim Getafe (fot. Getty Images)

Świderski następcą Prijovicia w PAOK Saloniki

Scepovic, który ma na swoim koncie osiem występów i jednego gola w reprezentacji Serbii, podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Pochodzący z Belgradu nowy napastnik Jagiellonii ma w swoim piłkarskim życiorysie występy w klubach we własnym kraju oraz m.in. we Włoszech, Belgii, Szkocji, Hiszpanii i na Węgrzech. Serb ma wypełnić lukę w ofensywie Jagiellonii, po transferze do APOELu Nikozja słoweńskiego napastnika Romana Bezjaka oraz rozwiązaniu umowy z Irlandczykiem Cillianem Sheridanem.

Chcę jak najszybciej dołączyć do drużyny i solidnie popracować w Turcji (Jagiellonia przebywa tam od niedzieli na zgrupowaniu - przyp.red.). Zrobię wszystko, aby dobrze "sprzedać się" trenerowi oraz sztabowi szkoleniowemu – powiedział Scepović, cytowany przez oficjalną stronę internetową białostockiego klubu.

Wiem, że klub jest poukładany, jest piękny stadion, powstaje ośrodek treningowy. Poza tym widziałem w internecie, na co stać miejscowych kibiców. Jestem pewien, że podjąłem dobrą decyzję – dodał serbski zawodnik. Mówił też, że przed podpisaniem umowy konsultował się z Marko Poletanovicem, który od jesieni występuje w Jagiellonii.

Scepović to trzeci zimowy transfer białostoczan. Przed nim umowy z klubem podpisali dwaj obrońcy: Słowak Andrej Kadlec, który trafił do Białegostoku ze Spartaka Trnawa oraz Chorwat Zoran Arsenić, wcześniej gracz Wisły Kraków.