tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Artur Szpilka przyjmuje wyzwanie Mariusza Wacha! "Przegrany niech boksuje za darmo"

Artur Szpilka i Mariusz Wach stoczyli w listopadzie pojedynek, który zelektryzował fanów w całej Polsce. Decyzją sędziów wygrał "Szpila", ale część obserwatorów i kibiców nie zgadzała się z werdyktem. Sam "Wiking" również żądał rewanżu. I wygląda na to, że niebawem się go doczeka.
Artur Szpilka (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Artur Szpilka ma nowego trenera. Teraz kierunek: Hiszpania

Na rewanż jednej z najlepszych walk, jakie stoczono w 2018 roku w Polsce, liczyli chyba wszyscy. Wach postanowił przyspieszyć rozwój wypadków i rzucił wyzwanie swojemu ostatniemu rywalowi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Minęły dwa miesiące i nie ma żadnych konkretów. Wcześniej Artur tłumaczył się brakiem trenera do rewanżu ze mną. Tymczasem czytam o nowym pomyśle walki Szpilka vs Diablo. Promotor Artura mówił o mniejszych gażach, podobno telewizja też naciska. Coś tu nie gra. Mam uczciwą propozycję. Walczmy wiosną. Kasę niech zgarnie zwycięzca, a przegrany niech boksuje za darmo. Kasy na organizację wtedy na pewno wystarczy" – czytamy w oświadczeniu zawodnika, które widnieje poniżej.

Oświadczenie Mariusza Wacha (fot. Facebook)

Na odpowiedź Szpilki nie trzeba było długo czekać. Pięściarz przystał na warunki Wacha, odpowiadając mu na Twitterze. Pozostaje tylko liczyć, że kwestia rewanżu zostanie dopięta pod kątem organizacyjnym. Jeśli tak się stanie, fanów boksu w Polsce czeka w kwietniu prawdziwa uczta.

Wymiana zdań pomiędzy Szpilką i Wachem (fot. Twitter)

Na zakończenie "Wiking" przestrzegł pochodzącego z Wieliczki przeciwnika. "I Artur pamiętaj, że dla mnie słowo jest cenniejsze od pieniędzy".

Szpilka – Wach: dramatyczna 10. runda! Znakomite ujęcia spod ringu