tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Andrzej Fonfara zmierzy się z Edwinem Rodriguezem. "Nie mogę się doczekać tej wojny"

Andrzej Fonfara zmierzy się z pięściarzem z Dominikany Edwinem Rodriguezem 9 marca w Los Angeles – poinformował Polak za pośrednictwem mediów społecznościowych. To będzie jego drugi pojedynek w wadze junior ciężkiej.
Andrzej Fonfara w marcu zmierzy się z Edwinem Rodriguezem (fot. Getty)

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Krzysztof "Główka" Głowacki? "Nie ma takich pieniędzy"

"Jestem niesamowicie podekscytowany powrotem na ring w Los Angeles. Mój rywal to bardzo silny zawodnik i w tej walce zderzą się dwa style. Nie mogę się doczekać tej wojny, aby przypieczętować swoją pozycję w wadze junior ciężkiej" – napisał Fonfara w mediach społecznościowych.

Ostatnią walkę Fonfara stoczył w czerwcu ubiegłego roku w Warszawie, kiedy to przez nokaut techniczny w szóstej rundzie pokonał Ukraińca Ismaiła Siłłacha. To była jego 35. walka i 30. zwycięstwo, a 18. przed czasem.

Fonfara debiutował na profesjonalnych ringach w wieku 18 lat, a miało to miejsce w 2006 roku w Ostrołęce. Później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował karierę. Dwie walki o pas WBC w wadze półciężkiej, obie przegrane z Adonisem Stevensonem, stoczył w Kanadzie. Po 12 latach wrócił do Warszawy i udanie zadebiutował w kategorii junior ciężkiej.

fot. Facebook/Andrzej Fonfara
Orły sportu (odc. 7) – Andrzej Fonfara

podobne informacje

Andrzej Fonfara zakończył karierę. "Spełniony sportowiec i człowiek"

NBA: polskie święto w USA. "Idealna odskocznia"

"Orły Sportu": Andrzej Fonfara, były mistrz świata IBO, od 12 lat mieszka w USA. "Przyjechałem tu zwiedzić, wygrać i szybko wróc

Udany debiut Fonfary w nowej kategorii wagowej