tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PlusLiga: Stephane Antiga po sezonie odejdzie z ONICO Warszawa. Zastąpi go Andrea Anastasi?

Piotr Gacek potwierdził wcześniejsze doniesienia o zmianach w sztabie szkoleniowym ONICO Warszawa. Po sezonie z funkcją trenera zespołu pożegna się Stephane Antiga.
Stephane Antiga po sezonie straci posadę trenera ONICO Warszawa (Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Paweł Zagumny kandydatem na prezesa Polskiej Ligi Siatkówki

O tym, że Antiga straci posadę mówiło się już od początku roku. W czwartek Piotr Gacek oficjalnie potwierdził, że były selekcjoner reprezentacji Polski będzie musiał szukać nowej pracy. Francuz w 2014 roku doprowadził biało-czerwonych do złotego medalu mistrzostw świata.

– Jesteśmy po spotkaniu z trenerem Stephanem Antigą i wspólnie ustaliliśmy, że jest to moment, w którym możemy potwierdzić, że jego umowa, która wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużona. Zdajemy sobie sprawę, że środek sezonu nie jest idealnym momentem na takie informacje, ale chcieliśmy zachować się fair wobec Stephane’a, sztabu i zawodników, którzy powinni wiedzieć, jak wygląda sytuacja, aby niepotrzebnie nie skupiać się na doniesieniach prasy. Nasze rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze i mogę zapewnić, że obie strony będą w stu procentach wywiązywać się z umowy do końca jej obowiązywania – zadeklarował prezes i dyrektor sportowy zespołu.

Antiga do Warszawy trafił w 2017 roku. Prowadzona przez niego drużyna jest obecnie wiceliderem PlusLigi. Ma na koncie jedenaście zwycięstw oraz trzy porażki i ustępuje jedynie niepokonanej w tym sezonie Zaksie Kędzierzyn-Koźle.

Andrea Anastasi to poważny kandydat na nowego trenera ONICO Warszawa (fot. Getty) – Nieco inaczej patrzyliśmy na aspekty związane z kadrą zespołu i prowadzeniem drużyny. Szczegóły tych rozmów niech zostaną w naszych gabinetach. Stephane wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty, drużyna ze stolicy znów walczy o najwyższe cele w PlusLidze i za to jesteśmy mu wdzięczni – przyznał Gacek, cytowany na stronie klubu.

Nieoficjalnie mówi się, że Antiga trafi do Skry Bełchatów. Nowym trenerem ONICO ma być natomiast Andrea Anastasi. Były szkoleniowiec kadry pracuje obecnie w Treflu Gdańsk.

– Mamy określony kierunek, jesteśmy na etapie rozmów, a jak tylko podejmiemy ostateczną decyzję i podpiszemy umowę z nowym szkoleniowcem, to na pewno nasz dział marketingu przygotuje odpowiednią grafikę do social mediów – dodał były libero reprezentacji.

Kurek nadzieją dla ONICO Warszawa? Nowy klub mistrza świata

podobne informacje

Andrea Anastasi za Stephana Antigę w ONICO Warszawa? Klub wydał oświadczenie

Anastasi zrezygnował z prowadzenia kadry Belgów

Sparingi z Belgami ostatnim sprawdzianem siatkarzy przed mistrzostwami świata

PlusLiga: Trefl skorzystał na odpoczynku gwiazd ZAKSY