tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Króla: FC Barcelona wykluczona z rozgrywek? Nieuprawniony piłkarz

FC Barcelona może zostać wyrzucona z rozgrywek Pucharu Króla. Jak potwierdziła hiszpańska federacja piłkarska (RFEF) – zespół z Katalonii w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek z Levante (1:2) wystawił nieuprawnionego zawodnika do gry.
FC Barcelona zostanie wykluczona z Pucharu Króla? (fot. Getty)

Przegrana Realu i "upadek" Atletico. Pierwsza taka wpadka w erze Simeone

Całą sprawę opisał madrycki dziennik "El Mundo". Według gazety w spotkaniu z Levante w barwach Barcelony nie miał prawa wystąpić 19-letni Chumi, czyli Juan Brandariz. Obrońca miał bowiem nałożoną karę zawieszenia za żółte kartki, które otrzymał występując w rezerwach klubu z Camp Nou.

Władze katalońskiego zespołu twierdzą, że zawieszenie obejmowało jedynie spotkania drugiej drużyny. Dodatkowo sugerują, że jakiekolwiek zastrzeżenia, co do meczu z Levante można było zgłaszać do 48 godzin po zakończeniu spotkania. Innego zdania jest RFEF, które spodziewa się protestu Levante w tej sprawie. Hiszpańska federacja nie ma też wątpliwości, że Chumi, który grał w meczu z Levante do 58. minuty spotkania – nie miał prawa wyjść na boisko.


Wszystko ze względu na artykuł 56 ustęp 3 Kodeksu Dyscyplinarnego, zgodnie z którym: "dopóki nie wygaśnie sankcja piłkarza, nie może on uczestniczyć w meczach żadnej drużyny".

Wydaje się zatem, że to bliźniacza sytuacja do tej z 2015 roku, gdy z rozgrywek wykluczono Real Madryt. Królewscy wystawili wówczas w składzie na mecz z Cadiz Denisa Czeryszewa, choć Rosjanin miał karę zawieszenia za kartki nabyte jeszcze grze w barwach poprzedniego klubu – Villarrealu.

Nowa gwiazda Realu? Diaz zaprezentowany na Santiago Bernabeu

podobne informacje

Puchar Króla: Betis – Valencia 2:2. Przepiękna bramka Joaquina

Puchar Króla: Barcelona – Real Madryt 1:1. El Clasico na remis

Bohater z drugiego szeregu? Copa del Rey ulubionymi rozgrywkami Raphaela Varane'a

Leo Messi w składzie na El Clasico. "Nie chcemy ryzykować"