tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ester Ledecka podjęła decyzję – wystartuje na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim kosztem snowboardu

Podwójna mistrzyni olimpijska Czeszka Ester Ledecka, która w igrzyskach w Pjongczangu zdobyła złote medale w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, wybrała w tym roku start w mistrzostwach świata w tej pierwszej dyscyplinie.
Ester Ledecka (fot. Getty Images)

Dawit Modzmanaszwili straci medal przez doping

Ze względu na zbieżność terminów nie mogła wystąpić na mistrzostwach w obu dyscyplinach.

– Pojadę na nartach. Chciałabym wystąpić w obu imprezach, ale to było niemożliwe. Musiałam dokonać wyboru. Takie jest życie – powiedziała Ledecka po czwartkowym treningu przed rywalizacją w zjeździe w Pucharze Świata we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo.

Mistrzostwa świata w snowboardzie odbędą się w amerykańskim Deer Valley w stanie Utah w dniach 1-10 lutego, a w narciarstwie alpejskim i dowolnym w szwedzkim Aare między 5 a 17 lutego.

Szkoleniowcy Czeszki próbowali wynegocjować z organizatorami MŚ w snowboardzie zmiany programu, który umożliwiłby jej udział w obydwu imprezach. Konkurencja Ledecky – slalom gigant równoległy – został zaplanowany na 4 lutego. Tego samego dnia kilkanaście tysięcy kilometrów dalej ma być przeprowadzony trening do narciarskiego supergiganta, który zaplanowano na 5 lutego.

– Jeśli cokolwiek byłoby możliwe, to byłoby to zrobione. Niestety zaawansowana logistycznie organizacja uniemożliwiła zmiany bez włożenia w to ogromnych wysiłków – powiedziała sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FiS) Sarah Lewis.

23-letnia Ledecka jest pierwszą olimpijką, która zdobyła dwa złota w dwóch różnych dyscyplinach w jednych igrzyskach.

Czeszka kontynuuje olimpijskie tradycje rodzinne – jej dziadek hokeista Jan Klapac był wicemistrzem igrzysk w Grenoble w 1968 roku, zaś cztery lata wcześniej w Innsbrucku cieszył się z brązu. Jest także mistrzem świata z 1972 roku.

PŚ w narciarstwie alpejskim: Shiffrin siódmy raz z rzędu wygrała slalom

podobne informacje

Polak lepszy od LeBrona, tuż za Cristiano Ronaldo. Stoch i siatkarze wśród najlepszych sportowców na świecie

Plebiscyt #sportowiec2018: wybraliście najlepszych sportowców minionego roku

Ester Ledecka sportowcem roku w Czechach

Ester Ledecka w przyszłym roku nie powtórzy wyczynu z Pjongczangu