tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata w Zakopanem: skoczkowie wskazali piosenki. Piotr Żyła porzucił disco polo

Piątek i sobota na Wielkiej Krokwi miną pod znakiem ciszy związanej z żałobą narodową po śmierci prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Tradycyjną oprawę będzie miał niedzielny konkurs Pucharu Świata. Skoczkowie w trakcie prób usłyszą wybrane przez siebie utwory.
PŚ w skokach w Zakopanem. Do jakich piosenek skoczą Stoch, Kubacki, Żyła, Kot, Wolny i Kobayashi?
Od lewej: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Maciej Kot (Fot. Getty)

Puchar Świata w Zakopanem: sprawdź plan transmisji

Po raz kolejny o oprawę zmagań zadba duet Crowd Supporters (Michał Sieczko i Dariusz Ślęzak). W trakcie piątkowych i sobotnich zmagań ograniczy się jednak wyłącznie do aspektów sportowych – wyczytywania zawodników oraz podawania wyników.

Inaczej będzie w niedzielę. Zawodnicy, jak zwykle w Zakopanem, zostali poproszeni o wybranie utworów, które będą puszczane w trakcie ich prób. Kamil Stoch po raz kolejny dał się poznać jako fan rocka. Na Wielkiej Krokwi w trakcie jego skoków kibice usłyszą nagranie "I'm shipping up to Boston" zespołu Dropkick Murphys. – Z jego strony zawsze spodziewamy się czegoś innego niż to, co da się usłyszeć w radiu. Znów poszerzy znajomość muzyki wśród fanów – zauważa Sieczko.

Zaskoczył Piotr Żyła, który przez lata skakał na Wielkiej Krokwi do hitów disco-polo – przede wszystkim "Przekorny los" grupy Akcent. – Zawsze kojarzony był z radosną, humorystyczną stroną człowieka. Tymczasem we Włoszech wybrał sobie utwór grupy Disturbed - "Sound of Silence". Skakał przy nim na trzy godziny przed śmiercią pana Pawła Adamowicza. Ta piosenka jest teraz odtwarzana podczas zgromadzeń mających na celu czczenie pamięci prezydenta Gdańska. To pokazuje jak przewrotne jest życie – opowiada Sieczko z Crowd Supporters. Żyła pozostanie więc w Zakopanem przy utworze, do którego skakał w Predazzo.

Na przebój z rodzimego kraju zdecydował się z kolei lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi. – Japończycy mają mocno rozwiniętą scenę mocnych brzmień tanecznych – zauważa Sieczko. Taki jest też utwór JP The Wavy - "Cho Wavy De Gomenne", wskazany przez Ryoyu Kobayashiego.

Utwory wybrane przez skoczków na niedzielny konkurs Pucharu Świata:

Kamil Stoch: Dropkick Murphys - "I m shipping up to Boston"Piotr Żyła: Disturbed - "Sound of Silence"Dawid Kubacki: Najlepszy Przekaz w Mieście - "Zawsze do celu"Jakub Wolny: El Profesor - "Bella ciao"Maciej Kot: David Guetta & Sia - "Titanium"Ryoyu Kobayashi: JP The Wavy - "Cho Wavy De Gomenne"

PŚ w skokach w Zakopanem. Cichy piątek i sobota: szczegóły

podobne informacje

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek

Puchar Świata w Lahti: Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen wycofali się z zawodów