20 Raphael Dwamena 61'
23 Jason 71'
  Ernesto Valverde
  Paco Lopez

Puchar Króla: FC Barcelona – Levante. Leo Messi bohaterem, ale awans wciąż niewiadomą

FC Barcelona w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla podejmowała Levante UD. Piłkarze katalońskiego klubu odrobili stratę po porażce w pierwszym spotkaniu (1:2). Na Camp Nou wygrali 3:0 (2:0).
Lionel Messi w meczu FC Barcelona – Levante UD (fot. PAP/EPA)

Puchar Króla: FC Barcelona wykluczona z rozgrywek? Nieuprawniony piłkarz

Barcelona przed rewanżem miała podwójny problem. Nie dość, że przegrała pierwsze spotkanie z Levante to jeszcze pojawiły się informacje, że w tym spotkaniu kataloński zespół wystawił nieuprawnionego gracza.

Chodzi o występ 19-letni Chumiego, czyli Juana Brandariza. Obrońca miał nałożoną karę zawieszenia za żółte kartki, które otrzymał występując w rezerwach klubu z Camp Nou. Według władz Barcelony zawodnik mógł wystąpić w Pucharze Króla, ale innego zdania jest hiszpańska federacja piłkarska, która przyznała, że może to oznaczać wyrzucenie Dumy Katalonii z rozgrywek Pucharu Króla.

Ciężko powiedzieć, czy miało to jakiś wpływ na piłkarzy Barcelony. Faktem jest jednak, że podeszli oni niezwykle poważnie do rewanżu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 30. minucie sygnał do ataku dał Lionel Messi. Argentyńczyk świetnie odnalazł Ousmane Dembele i Francuz wykorzystał sytuację sam na sam mimo desperackich próby zablokowania skrzydłowego.

Chwilę później było już 2:0. Znów Messi zagrał kapitalnie w tempo do Dembele i znów skrzydłowy Barcelony pokonał bramkarza gości. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

W drugiej części gry znów bohaterem akcji był Messi. Tym razem napastnik Barcelony wykorzystał podanie Nelsona Semedo w 54. minucie gry. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i gospodarze mogli się cieszyć z okazałego zwycięstwa.

W innych czwartkowych spotkaniach Pucharu Króla Real Sociedad zremisował z Betisem Sewilla 2:2, co dało awans gościom po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu. W ćwierćfinale zagra też Espanyol, który pokonał u siebie Villarreal 3:1 (w pierwszym meczu było 2:2).