tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rivaldo w... trzeciej lidze marokańskiej. Poprowadzi klub

Brazylijczyk Rivaldo, piłkarski mistrz świata z 2002 roku, będzie pracował jako trener w Maroku. Tamtejsze media nie kryjąc zdziwienia poinformowały, że poprowadzi trzecioligowy zespół Chabab de Mohamedia. Nie podano żadnych informacji dotyczących jego wynagrodzenia.
OD LEWEJ: RIVALDO, EDGAR DAVIDS I RONALDINHO (FOT. GETTY IMAGES)

Infantino: większość federacji zgadza się na udział 48 drużyn w mistrzostwach świata

46-letni Brazylijczyk przebywa właśnie na wakacjach w Maroku razem z rodakami, także były piłkarzami Cafu i Salgado, zaproszonymi przez gubernatora Tangeru. Według jednej z marokańskich stron internetowych Brazylijczycy przyjechali także w celach biznesowych, ale nie określono, na czym miałby polegać ów biznes.

Rivaldo to mistrz (2002 rok) i wicemistrz świata (1998), a także najlepszy piłkarz globu w 1999 roku. W 2015 roku był bohaterem, wraz z synem Rivaldinho, niecodziennego wydarzenia – obydwaj wyszli w podstawowym składzie brazylijskiego zespołu Mogi Mirim i strzelili bramki (ojciec jedną a syn dwie).

Brazylijczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Maroku byłych piłkarzy. Razem z Argentyńczykiem Diego Maradoną są często zapraszani do udziału nie tylko w meczach pokazowych, ale i wydarzeniach polityczno-społecznych, jak np. rocznicy Zielonego Marszu, czyli skutecznej próby zajęcia Sahary Zachodniej w listopadzie 1975 roku.

podobne informacje

Mundial 2018. Neymar w ogniu krytyki: nigdy nie będzie jak Pele

Stu najważniejszych piłkarzy mundiali: miejsca 60 – 51

Legendarny Brazylijczyk: teraz walczyłbym o Złotą Piłkę

Chelsea – Barcelona. Szlagier gwarantowany