tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

W Sosnowcu odbędą się mistrzostwa Europy i... Afryki

To nie żart! Ośrodek Wake Zone Stawiki w Sosnowcu będzie areną Mistrzostw Europy i Afryki. W lipcu toczyć się będzie rywalizacja o medale w wakeboardzie, wakeskacie i "Seated".
W Sosnowcu odbędą się mistrzostwa Europy i... Afryki (fot. Getty)

Kylian Mbappe i Neymar ścigali się... wielbłądami [wideo]

Wakeboarding to sport wodny polegający na płynięciu po piwierzchni wody na desce trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub specjalny wyciąg. Wakeskating polega na tym samym, z tą różnicą, że deska nie jest przymocowana do stóp zawodnika. Z kolei "Seated" to odmiana wakeboardu dla osób niepełnosprawnych.

Mistrzostwa kobiet i mężczyzn rozpoczną się 25 lipca i potrwają trzy dni. – Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie – powiedział Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, cytowany przez serwis TwojeZagłębie.pl.

Zdobyte przez lata doświadczenia chcemy właściwie wykorzystać i dołożymy wszelkich starań, aby mistrzostwa Europy i Afryki 2019 były zawodami, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich zawodników, trenerów i widzów. Mamy nadzieję, że startującym przypadnie do gustu nasz wakepark i w przyszłości chętnie będą go odwiedzać – dodał Dawid Kazek, założyciel Wake Zone Stawiki.

(fot. wake-zone.pl)