tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Siergiej Kowaliow może trafić na cztery lata do więzienia w USA

Rosyjskiemu pięściarzowi Siergiejowi Kowaliowowi, byłemu mistrzowi świata w wadze półciężkiej w wersji WBO, za napad na kobietę i jej pobicie grozi w USA kara do czterech lat pozbawienia wolności.
SIERGIEJ KOWALIOW (FOT. GETTY IMAGES)

Histeria żony, nos Gortata. Oto wybryk natury…

9 czerwca 2018 roku 35-letni Kowaliow został zatrzymany przez policję w Kalifornii. Stróżom porządku poskarżyła się na niego kobieta, do której sportowiec zalecał się w dyskotece. Była jednak nieczuła na jego zaloty.

Bokser razem z kolegą poszli za nią do hotelu, gdzie doszło do pobicia. Lekarze stwierdzili złamanie nosa i wstrząśnienie mózgu. Sprawcy grozi maksymalna kara do czterech lat pobytu za kratkami. Kowaliow przyznał się do winy, a sąd wyznaczył kolejną rozprawą na marzec.

Dzięki temu 2 lutego Rosjanin będzie mógł stoczyć we Frisco (stan Teksas) rewanżowy pojedynek z aktualnym mistrzem globu w tej wadze Kolumbijczykiem Eleiderem Alvarezem. Pierwszą walkę 4 sierpnia Alvarez wygrał przez nokaut w siódmej rundzie.

Na zawodowym ringu Kowaliow wygrał 32 pojedynki, w tym 28 przez nokaut, doznał trzech porażek i jedną walkę zremisował. Młodszy od niego o rok rywal wygrał wszystkie 24 walki, a w 12 znokautował przeciwnika.

Kamil Szeremeta na skoczni. "Małysz zawsze u mnie wygrywał”

podobne informacje

Udany rewanż Siergieja Kowaliowa. Rosjanin z pasem WBO w wadze półciężkiej

Kowaliow i Biwoł nadal z mistrzowskimi pasami

Najlepszy rok od lat. Boks odzyskuje świetność?

Szybko i efektownie. Kowaliow znów mistrzem