tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serie A: Dawid Kownacki odejdzie z Sampdorii? Polski napastnik odsunięty od treningów z pierwszym zespołem

Coraz trudniejsza sytuacja Dawida Kownackiego w Sampdorii Genua. Polski napastnik został przesunięty z pierwszego zespołu do indywidualnych treningów. Może to mieć związek z rychłym odejściem zawodnika z klubu Serie A.
Dawid Kownacki (fot. Getty)

Piątek ustalił szczegóły kontraktu z Milanem

Jak poinformował "Przegląd Sportowy" – Sampdoria Genua nie podała powodów odsunięcia kapitana polskiej młodzieżówki od zajęć pierwszej drużyny. Wiadomo jednak, że Kownacki nie ma już pewnej pozycji w zespole. Szczególnie po tym, jak 11 stycznia klub sprowadził za 12 mln euro innego napastnika – Manolo Gabbiadiniego z Southampton.

Wydaje się, że rychłe odejście Polaka z Serie A jest już przesądzone. Kownackim zainteresowane są m.in. kluby Bundesligi. Blisko było wypożyczenie z opcją wykupu na koniec sezonu do Fortuny Duesseldorf, ale niemiecki zespół nie był w stanie sprostać wymaganiom finansowym Sampdorii. Włosi chcieli 12 mln euro za transfer (a więc tyle, co zapłacili za Gabbiadiniego), tymczasem Fortuna oferowała jedynie 7 mln euro.


Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka teraz Kownackiego. Raczej nie może on liczyć na miejsce w składzie zespołu prowadzonego przez Marco Giampaolo. W tym sezonie w Serie A rozegrał zaledwie 150 minut (w 12 meczach) oraz 204 minuty (w 3 meczach) w Pucharze Włoch. Łącznie we wszystkich rozgrywkach zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę.

Puchar Włoch (magazyn) – podsumowanie

podobne informacje

Serie A: Juventus zapłaci fortunę. Lukratywny kontrakt Aarona Ramsey'a

Gol co godzinę. Piątek lepszy niż Marco Van Basten, Ruud Gullit, George Weah...

Krzysztof Piątek i kolejny gol dla AC Milan. "Dla niego to jak praca na poczcie"

Sassuolo – Juventus 0:3. Elektryczny Wojciech Szczęsny [SKRÓT]