0
0
3
3

Bundesliga: Hoffenheim – Bayern Monachium. Robert Lewandowski z golem, Bayern z wygraną

Po prawie miesięcznej przerwie na boiska w Niemczech powróciły zmagania w Bundeslidze. Hoffenheim na Wirsol Rhein-Neckar Arena w 18. kolejce podejmował Bayern Monachium. Gospodarze przegrali 1:3 (0:2). Cały mecz w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski, który wpisał się też na listę strzelców.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ Hoffenheim – Bayern Monachium

Jak grał Lewandowski?

Polski napastnik był niezwykle aktywny, szczególnie w pierwszej części gry. Kilka razy uderzał z dystansu na bramkę Oliviera Baumanna, ale brakło mu precyzji. W 34. minucie znalazł się w idealnej sytuacji, lecz uderzenie głową fantastycznie obronił bramkarz Hoffenheim. Chwilę później po dobitce Leona Goretzki Bayern objął prowadzenie. Jest w tym spora zasługa polskiego napastnika, ale też trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że powinien on sam wykończyć tę akcję. W drugiej połowie mniej widoczny, jednak nie pomagali mu koledzy. Wszystko ze względu na dużo lepszą grę piłkarzy Hoffenheim. Mimo to był tam, gdzie być powinien w 87. minucie spotkania, gdy dostał podanie od Thomasa Muellera na dobicie rywali. Ogólnie niezły występ "Lewego". Ocena SPORT.TVP.PL: 6/10

Piątkowy mecz był szczególny dla trenera Hoffenheim 31-letniego Juliana Nagelsmanna, dla którego było to 100. spotkanie w Bundeslidze w roli pierwszego szkoleniowca.

Ku rozpaczy Nagelsmanna od początku mecz zdominował Bayern, choć kontrami próbowali się od czasu do czasu odgryzać piłkarze Hoffenheim. To było jednak za mało na świetnie dysponowanych gości. W 34. minucie udokumentowali swoją przewagę. Najpierw kompletnie niepilnowany Lewandowski na drugim metrze przed bramką rywali otrzymał idealne podanie, ale jego strzał głową fantastycznie wybronił Olivier Baumann. Bramkarz Hoffenheim nie zdołał jednak skutecznie zainterweniować przy dobitce Leona Goretzki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy goście znów dali o sobie znać. Po rzucie rożnym dla Hoffenheim piłkę przejął na lewym skrzydle David Alaba, który po błyskawicznym rajdzie dośrodkował w pole karne, gdzie znów świetnie odnalazł się Goretzka. 23-letni pomocnik wślizgiem trafił do siatki gospodarzy. To był podręcznikowy kontratak w wykonaniu Bayernu Monachium.

Na drugą część gry gospodarze wyszli kompletnie odmienieni. Nie mając nic do stracenia poszli na wymianę ciosów. Co chwila akcje podbramkowe mogliśmy obserwować pod jedną i pod drugą bramką. W końcu szala przechyliła się na korzyść Hoffenheim. Po świetnej kontrze Leonardo Bittencourt kapitalnie odegrał do Nico Schulza, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Manuela Neuera i gospodarze mogli się cieszyć z kontaktowego gola.

Gracze Nagelsmanna do końca próbowali wyrównać, ale ich ataki skutecznie rozbijała zdyscyplinowana obrona Bayernu.

Na dodatek pod koniec meczu goście dobili Hoffenheim. W 87. minucie James Rodriguez pięknie odnalazł na skrzydle Thomasa Muellera, który wystawił piłkę Robertowi Lewandowskiemu. "Lewy" ze spokojem dostawił nogę i trafił do pustej bramki.

W efekcie to Bawarczycy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów, choć postawa Hoffenheim na pewno mogła się podobać kibicom licznie zgromadzonym na Wirsol Rhein-Neckar Arena.