tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Najlepszy strzelec Energa Basket Ligi Anthony Hickey odchodzi ze Spójni Stargard

Najlepszy strzelec Energa Basket Ligi, Amerykanin Anthony Hickey ze Spójni Stargard opuszcza rozgrywki w Polsce i przenosi się do ligi greckiej do drużyny z Krety – Rethymno Cretan Kings B.C. W 15 spotkaniach zdobył 317 punktów, co daje średnio 21,1 punktu na mecz.
Anthony Hickey mija Deividasa Dulkysa z Arki Gdynia (fot. PAP/Jan Dzban)

Do okazałej zdobyczy w tym sezonie Amerykanin dokładał jeszcze średnio pięć zbiórek i 4,1 asysty w meczu. Dwa lata temu był czołowym zawodnikiem Asseco Gdynia (14,1 pkt, 3,4 zbiórki i 2,8 asyst w 34 meczach), potem występował w lidze greckiej, do której wraca.

– Dziękuję trenerowi, że dał mi szanse na pokazanie umiejętności, kolegom za zaufanie, kibicom za wsparcie. To wszystko sprawiło, że czułem się tu komfortowo. Oferta przyszła dwa dni temu. Musiałem wybrać, to co najlepsze dla mnie i rodziny. Przepraszam, że osłabiam zespół w takim momencie – powiedział 26-letni Hickey na konferencji prasowej w Stargardzie.

Spójnia z bilansem 3-12 zajmuje po pierwszej rundzie I etapu rozgrywek Energa Basket Ligi ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Identyczny bilans zwycięstw i porażek ma Miasto szkła Krosno i Trefl Sopot.

– Decyzję Anthonego trzeba uszanować. Dziękuję mu za to, co zrobił dla zespołu. Musimy zmienić system grania, skoro tracimy takiego zawodnika – powiedział trener Krzysztof Koziorowicz.