Wysokie noty Roberta Lewandowskiego. "Polujemy na Borussię Dortmund"

Bardzo udanie tegoroczne zmagania w Bundeslidze zainaugurował Robert Lewandowski, który strzelił gola w meczu z Hoffenheim (3:1) Od "Bilda" kapitan reprezentacji Polski otrzymał notę 2.
Robert Lewandowski (Fot. Getty)

Wróciła Bundesliga, wrócił Bayern i skuteczny "Lewy"

Lewandowski rozegrał całe spotkanie. w 87. minucie wykorzystał dobre podanie Thomasa Muellera i z bliska skierował piłkę do bramki.

Wśród piłkarzy Bayernu wyższą notę w "Bildzie" otrzymał tylko Leon Goretzka, który zdobył w piątkowy wieczór dwie bramki. Podobnie jak Polak ocenieni zostali: Manuel Neuer, Niklas Sule, Mats Hummels i Mueller.

(fot. twitter.com)

Bardzo zadowolony z występu swoich zawodników był Niko Kovac. – Pierwsza połowa była znakomita, w pełni kontrolowaliśmy mecz. Wynik jest dobry, zaliczyliśmy dobry start i zwiększyliśmy presję. Jesteśmy łowczymi, będziemy polować na Borussię Dortmund. Naszym celem jest mistrzostwo – powiedział Chorwat.

Lewandowski z dorobkiem jedenastu goli w klasyfikacji strzelców zajmuje trzecie miejsce. Tyle samo trafień mają Marco Reus oraz Timo Werner. Jedną bramkę więcej zdobyli Luka Jović i Paco Alcacer.

Również portal "Whoscored.com" wysoko ocenił piątkowy występ Polaka. W dziesięciostopniowej skali otrzymał "8,2". Lepsze noty otrzymali jedynie: Goretzka, Mueller oraz Alaba.