tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cesare Prandelli chwali Krzysztofa Piątka: to piłkarz kompletny

Krzysztof Piątek jest bliski przenosin do Milanu. Polak od początku sezonu gra znakomicie, a komplementów nie szczędzi mu Cesare Prandelli, jego trener z Genoi. – Może stać się jedną z najważniejszych "dziewiątek" w Europie – przyznał szkoleniowiec.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Piątek krok od Milanu. Znamy datę transferu

Piątek przeszedł do Genoi latem i kapitalnie wprowadził się do zespołu. Jest drugim najskuteczniejszym strzelcem Serie A z 13 golami. O jednego więcej ma tylko Cristiano Ronaldo. W grudniu trenerem drużyny został Prandelli, który udzielił obszernego wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi "Marca".

Cesare Prandelli (fot. Getty Images) To typ piłkarza, którego jeszcze nie miałem w zespole. Ma wszystkie ważne cechy. Widziałem wielu napastników z umiejętnościami strzeleckimi. On ma jednak wszystko: siłę, dobrą sylwetkę, wytrzymałość, potrafi też "czytać grę" – powiedział.

Być może niebawem Prandelli straci możliwość współpracy z Piątkiem. Według informacji "La Gazzetta dello Sport" doszło już do spotkania prezesa Genoi Enrico Preziosi i dyrektora generalnego Milanu Ivana Gazidisa. W najbliższy wtorek Polak ma zostać zawodnikiem Rossonerich.

Jest kompletny. Na boisku wykazuje się inteligencją, ma duże możliwości, jest twardy... Widziałbym go w topowym klubie – zaznaczył trener Genoi. 

(fot. marca.com)

podobne informacje

Gol co godzinę. Piątek lepszy niż Marco Van Basten, Ruud Gullit, George Weah...

Grali kadrowicze. Weekend napastników, błąd Glika

Krzysztof Piątek i kolejny gol dla AC Milan. "Dla niego to jak praca na poczcie"

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola dla AC Milan [WIDEO]