tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Manny Pacquiao – Adrien Broner w TVP Sport. Starcie dobra ze złem [TRANSMISJA]

W nocy z soboty na niedzielę Manny Pacquiao stoczy 70. walkę na zawodowym ringu. Rywalem Filipińczyka będzie Adrien Broner, a stawką pojedynku pas mistrza świata WBA w wadze półśredniej. Transmisja od 4:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL
Manny Pacquiao i Adrien Broner (fot. Getty Images)

HISTERIA ŻONY, NOS GORTATA. OTO WYBRYK NATURY…

40-latek, jedyny w historii mistrz świata w ośmiu kategoriach wagowych, jest faworytem batalii w Las Vegas. Tak uważają bukmacherzy oraz eksperci – w magazynie "Ring" z ośmiu przepytanych fachowców ośmiu wskazało na Filipińczyka. Sześciu z nich postawiło na zwycięstwa na punkty, dwóch (w tym Artur Szpilka) na wiktorię przed czasem.

fot. TVP

Na Pacquiao wskazali także goście piątkowego magazynu – Ewa Piątkowska oraz Albert Sosnowski. Ten drugi miał okazję obejrzeć jedną z walk Filipińczyka na żywo. Panowie w 2005 roku walczyli na jednej gali – w MGM Grand w Las Vegas Polak pokonał Travisa Fultona (TKO w 2. rundzie), z kolei "Pac Mac" przegrał na punkty z Erikiem Moralesem. Pacquiao zrewanżował się jednak Meksykaninowi i rok później dwa razy z nim wygrał.

Przegrał wtedy, ale to było niesamowite przeżycie móc zobaczyć go w akcji na żywo. Manny zadaje dużo ciosów, ciągle jest w ruchu, porusza głową i tułowiem, z kolei Broner nastawia się na kontrę i walczy podobnie do Floyda Mayweathera – uderzyć, uciec, uderzyć, uciec. Przy takim stylu może mieć duże problemy z Filipińczykiem – przyznał Sosnowski.

"Pac Man" jest faworytem również w oczach Piątkowskiej, ale mistrzyni świata ma pewne wątpliwością związane z tą walką.

Jeszcze pięć lat temu bez problemu powiedziałabym, że wygra Manny, ale z wiekiem stracił trochę z siły, szybkości i wytrzymałości. Nigdy też nie miał żelaznej szczęki i kilka razy leżał na deskach. Nadal jest dla mnie delikatnym faworytem, ale nie będzie to wielkim szokiem, gdy przegra.

Niewykluczone, że Pacquiao pokonując Bronera w kolejnej walce będzie miał szanse zrewanżować się Mayweatherowi. Sosnowski nie jest orędownikiem takiego rozwiązania.

Nie podobał mi się ich pierwszy pojedynek, kibice także nie byli zachwyceni. Floyd skupił się tylko na defensywie i pojedynczych ciosach. Ani na chwilę nie zaryzykował, wolał wygrać 1:0 niż 10:9. Na początku kariery jego walki porywały publikę, jednak później to się skończyło – podkreślił były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej.

Kto wygra w Las Vegas?
Kto wygra w Las Vegas?
  • 82.2%Manny Pacquiao
  • 17.8%Adrien Broner
Manny Pacquiao kontra Adrien Broner w TVP Sport. Zemsta "starszego pana"?
Legendarny Manny Pacquiao vs Adrien Broner. Będzie lekcja pokory?