0
0
1
3

Bundesliga: Bayer Leverkusen – Borussia Moenchengladbach 0:1. Die Fohlen coraz bliżej Bayernu

Po przerwie zimowej na dobre ruszyła Bundesliga. W hicie 18. kolejki Bayer Leverkusen przegrał na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach 0:1 (0:1). Tym samym goście zbliżyli się w tabeli do Bayernu Monachium.
Mecz Bayer Leverkusen – Borussia Moenchengladbach (fot. PAP/EPA)

Bundesliga: Hoffenheim – Bayern Monachium. Robert Lewandowski z golem, Bayern z wygraną

Na BayArena to gospodarze od początku mieli przewagę. Już w 9. minucie Karim Bellarabi próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale jego strzał został zatrzymany przez Yanna Sommera.

W 28. minucie szwajcarski golkiper znów pokazał się z dobrej strony, gdy po rzucie rożnym obronił strzał Kaia Havertza.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 37. minucie to piłkarskie powiedzenie sprawdziło się w Leverkusen. Alassane Plea otrzymał podanie w pole karne i z ostrego kąta mocno strzelił na dalszy słupek. Piłka minęła zaskoczonego Lukasa Hradecky'ego i goście mogli się cieszyć z prowadzenia.

W drugiej części gry Bayer desperacko dążył do zdobycia wyrównującej bramki. Jednak znów w imponującym stylu bronił Sommer. Szwajcar zatrzymał strzały Havertza i Kevina Vollanda, a przy uderzeniu Bellarabiego miał szczęście, gdy piłka odbiła się od słupka.

Tym samym Borussia Moenchengladbach zdobyła cenne trzy punkty na BayArena i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Die Fohlen mają 36 punktów i zaledwie trzy punkty straty do drugiego Bayernu Monachium i sześć punktów do lidera – Borussii Dortmund, która wieczorem zagra na wyjeździe z RB Lipsk.

W innych spotkaniach 18. kolejki Fortuna Duesseldorf wygrała na wyjeździe z Augsburgiem 2:1 (1:0). Cały mecz w drużynie gości rozegrał Marcin Kamiński. Dzięki zwycięstwu Fortuna awansowała na 13. miejsce w tabeli.

Na uwagę zasługuje też mecz w Stuttgarcie, gdzie padło aż pięć bramek. Mainz pokonał na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:2 (2:0). Pewną wygraną zanotował Eintracht Frankfurt, który u siebie pokonał Freiburg 3:1 (3:0) i awansował na piąte miejsce w Bundeslidze. Z kolei Werder Brema zdobył trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie z Hannoverem 1:0 (1:0).

"Niesprzedana jedenastka": Borussia Dortmund (odc. 1)