tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

David Siegel z poważną kontuzją. Groźny upadek podczas Pucharu Świata w Zakopanem

Dramatyczny przebieg miał sobotni konkurs drużynowy na skoczni w Zakopanem. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał David Siegel, który upał po skoku na 142,5 metra. – Jury popełniło duży błąd, umożliwiając mu lot w takich warunkach – przyznał Werner Schuster, trener kadry Niemiec.
Puchar Świata, Zakopane. David Siegel – pechowy upadek [WIDEO]
David Siegel po upadku w Zakopanem opuścił skocznię na noszach (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Puchar Świata w Zakopanem: Polacy dogonili podium

Reprezentant Niemiec lądował 2,5 metra za rozmiarem skoczni. Nie zdołał jednak utrzymać się na nogach i z impetem uderzył głową w zeskok. Dodatkowo Siegelowi nie wypięły się narty, co dodatkowo utrudniło mu uchronienie się przed kontuzją.

Młody, 22-letni zawodnik nie był w stanie o własnych siłach opuścić skoczni i został zniesiony na noszach przez służby medyczne. – Trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster był bardzo zdenerwowany, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Powiedział jedynie, że stan Siegela jest bardzo poważny i szansa na szybki powrót do zdrowia jest bliski zeru. Ma nadzieję, że jego zawodnik jeszcze kiedyś wróci do skakania... – zdradził Michał Regulski, reporter TVP Sport.

Nieoficjalnie mówi się, że mistrz świata juniorów z 2016 roku doznał skręcenia kolana i zerwania więzadeł. Diagnoza będzie znana dopiero po szczegółowych badaniach w zakopiańskim szpitalu.

Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Kolejny rekord skoczni! Dawid Kubacki skoczył 143,5 m! [WIDEO] Upadek skoczka skomentowały niemieckie media. "Horror przyćmił zwycięstwo" napisał serwis sport.de. Dziennikarze zauważyli, że Siegel "nie mógł się podnieść i musiał zostać zniesiony przez ratowników". Wiele gorzkich słów padło też pod adresem jury. Dziennikarze i eksperci stwierdzili, że mimo trudnych warunków zawodnicy otrzymywali zielone światło.

– Popełniono błąd. Rozbieg powinien zostać skrócony po tym, jak Markus Eisenbichler pobił rekord skoczni. To trudny moment dla Siegela i dla całej naszej reprezentacji, która straciła świetnego zawodnika – grzmiał Schuster, cytowany przez skispringen.com. – Ten upadek mocno mną wstrząsnął, muszę ochłonąć i może wtedy uświadomię sobie, co się stało. Zgadzam się z Wernerem. Poziom zawodów był wysoki, ale sędziowie nie wzięli tego pod uwagę przy ustalaniu najazdu – dodał Stefan Horngacher, szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

– Jest to trudna dyskusja, zawsze staram się bronić jury. Belki były ustawione wysoko, ale dalekie skoki zawsze cieszą kibiców. Tutaj warunki były stabilne i nie było loterii. Siegel ma bardzo wysoką parabolę lotu i to także nie ułatwiło mu lądowania. Może gdyby nie próbował wykonać telemarku, nie doszło by do tej kontuzji – zauważył ekspert TVP Sport, Jakub Kot.

W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny. Transmisja od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 15:45 w TVP 1.

Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Kamil Stoch z problemami przy lądowaniu w II serii [WIDEO]
Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Maciej Kot: nikt nam nie podarował podium. Norweg popełnił błąd
Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Markus Eisenbichler i rekord skoczni (143 metry)! [WIDEO]
Puchar Świata, Zakopane. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła po 3. miejscu. "Jesteśmy mocni"
Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Coraz lepszy Maciej Kot. Zobacz skok z II serii [WIDEO]

podobne informacje

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek

Puchar Świata w Lahti: Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen wycofali się z zawodów