tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Premier League: Arsenal – Chelsea. Maurizio Sarri wściekły na swoich piłkarzy

Trener Chelsea Maurizio Sarri nie szczędził ostrych słów pod adresem swoich piłkarzy po porażce na Emirates Stadium z Arsenalem 0:2 (0:2). – Jestem wściekły, bardzo zły. Ta porażka to wina naszej mentalności – powiedział włoski szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej.
Maurizio Sarri na meczu Arsenal – Chelsea (fot. Getty)

Arsenal – Chelsea 2:0. Gole Francuzów dały zwycięstwo

Kanonierzy wygrali w derbach Londynu 2:0 (2:0) po golach Alexandre Lacazette'a i Laurenta Koscielny'ego. Tym samym tracą do sobotniego rywala już tylko trzy punkty w tabeli. Arsenal jest na piątym miejscy, a Chelsea na czwartym.

– Jestem ekstremalnie zły. Naprawdę zły. Ta porażka wynika z naszej mentalności, a tego nie mogę zaakceptować. Mieliśmy taką samą sytuację w meczu z Tottenhamem. Najwidoczniej tę grupę piłkarzy niezwykle trudno zmotywować – powiedział Sarri.


– Z punktu technicznego – obie drużyny są na podobnym poziomie, ale nasi rywale zagrali z większą determinacją pod obu bramkami. Taktyka nie miała więc tutaj nic do rzeczy, choć oczywiście nie mogę powiedzieć, że nie jestem współodpowiedzialny za tę porażkę – dodał Włoch.

– To nie jest drużyna, która będzie znana ze swojej waleczności, ale musi to być drużyna, która jest w stanie się adaptować, nawet jeśli będzie musiała pomęczyć się jakieś 10 – 15 minut zanim zacznie grać swoim własnym stylem. Dziś nie graliśmy naszej piłki – podsumował Sarri.

podobne informacje

Serie A: Juventus zapłaci fortunę. Lukratywny kontrakt Aarona Ramsey'a

Konflikt w szatni Chelsea. Maurizio Sarri może stracić pracę

Tottenham skraca dystans. Cenne zwycięstwo z Leicester

Premier League: Liverpool wygrał i znów jest liderem. Boruc dał się przelobować