tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrz pozostał mistrzem. Świetna walka Pacquiao

Manny Pacquiao obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej. Filipińczyk po dwunastu rundach pojedynku w Las Vegas pokonał Amerykanina Adriena Bronera jednogłośnie na punkty (117:111, 116:112, 116:112).
Manny Pacquiao (fot. Getty Images)

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Krzysztof "Główka" Głowacki? "Nie ma takich pieniędzy"

Początek walki upłynął pod znakiem bardziej doświadczonego Pacquiao. Filipińczyk był bardziej aktywny, skuteczniejszy i przede wszystkim mniej przewidywalny. W pierwszych rundach Broner z kolei był zbyt zachowawczy, nie potrafiąc zagrozić rywalowi.

W końcówce szóstej rundy Broner odpowiedział Filipińczykowi ładną kombinacją. Jednak już w kolejnym starciu Pacquiao pokazał, że to za mało, aby stracił rezon – w siódmej rundzie zupełnie zdominował Amerykanina, nie doprowadził jednak do nokautu.

Do końca pojedynku jego obraz się nie zmienił. Przeważał Filipińczyk, a Amerykanin z rzadka starał się kontrować, ani na chwilę nie przejmując w pełni inicjatywy. Sędziowie wskazali jednogłośnie – walkę wygrał Pacquiao (117:111, 116:112, 116:112).

Walkę wieczoru poprzedziły starcia Nordine'a Oubaaliego z Rau’shee Warrenem (kategoria kogucia) i Marcusa Browne'a z Badou Jackiem (kategoria półciężka). Oba pojedynki nie zawiodły i w obu walczono o pas.

W starciu wagi koguciej stawką był pas mistrzowski federacji WBC. Oubaali uchodził za zawodnika mniej znanego, który w Las Vegas mógł poczynić krok naprzód w karierze także pod kątem marketingowym. I tak zrobił – wygrał na punkty (115:113, 116:112 117:111), dając Francji pierwszego od lat mistrza świata w zawodowym boksie.

Stawką w drugim pojedynku był tymczasowy pas mistrzowski federacji WBA. Po dwunastu rundach jednogłośnie wygrał Browne, ale walka najprawdopodobniej powinna była zostać przerwana wcześniej – Jack miał rozciętą twarz od ósmej rundy, co sprawiło, że pojedynek kończył z niemal w całości zakrwawioną twarzą.

Dla osób o mocnych nerwach! Zakrwawiony Badou Jack vs Marcus Browne [wideo, transmisja]
Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Sulęcki: Broner to rozkapryszona smarkula
Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Końcówka pojedynku [WIDEO]

podobne informacje

Paweł Gasser, prawa ręka Fiodora Łapina: wojownik zawsze będzie walczył

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Czterdziestolatek w formie. "Rywal walczył jak ciepła klucha"

Histeria żony, nos Gortata. Oto wybryk natury…

Najpierw "Problem", potem napad na bokserski bank