tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata, Zakopane: konkurs indywidualny w TVP [transmisja]

Niezwykle interesująco zapowiada się niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Po dominacji na początku sezonu loty obniżył nieco Japończyk Ryoyu Kobayashi. Z Polaków natomiast w świetnej formie jest Dawid Kubacki. Transmisja od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 15:45 w TVP 1.
Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Kobayashi wygrał w tym sezonie dziewięć z 13 konkursów i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Drugiego Kamila Stocha wyprzedza o 468 punktów, trzeciego Piotra Żyłę o 501, a czwartego Dawida Kubackiego o 560.

Ubiegłotygodniowe zawody w Predazzo pokazały jednak, że Japończyk też jest tylko człowiekiem. We Włoszech zajął siódme miejsce, a z pierwszej wygranej w karierze cieszył się Kubacki. To właśnie on jest teraz liderem polskiej drużyny. Na podium stał w czterech z pięciu tegorocznych imprez.

Puchar Świata, Zakopane (konkurs drużynowy). Kolejny rekord skoczni! Dawid Kubacki skoczył 143,5 m! [WIDEO] W sobotę na Wielkiej Krokwi odbyły się zmagania drużynowe. Triumfowali Niemcy, przed Austriakami i Polakami. Gdyby startujących w nim zawodników sklasyfikować indywidualnie, to najlepszym okazałby się Austriak Stefan Kraft. Drugi wynik niespodziewanie wypracował Czech Roman Koudelka, a trzeci Kubacki. 28-letni nowotarżanin w drugiej próbie wynikiem 143,5 m ustanowił rekord skoczni. Kobayashi natomiast ponownie nie błysnął i znów osiągnął siódmy rezultat.

Puchar Świata, Zakopane. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła po 3. miejscu. "Jesteśmy mocni" – Oddałem bardzo fajny skok na koniec dnia. Lądowanie? Były zastrzeżenia, ale bardzo przyjemnie było się tak przelecieć. Dobrze, że rekord zostaje na polskiej skoczni w polskich rękach– podkreślił Kubacki.

Coraz lepsze skoki nakładają na zawodnika coraz większą presję. Kubacki w ostatnim czasie radzi sobie z nią znakomicie. – Siadając na belkę oddaję skok sam. Muszę mieć koncentrację nad tym co robię, a nie nad tym, co zrobili koledzy z drużyny– powiedział po "drużynówce".

Polskę reprezentować będzie aż 11 skoczków. Oprócz Stocha, Żyły i Kubackiego piątkowe kwalifikacje przebrnęli: Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

PLAN TRANSMISJI:
Niedziela, 20 stycznia:
13:55 – przed Pucharem Świata – meldunek z Zakopanego (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
14:25 – Kamerą TVP Sport – wywiad z Walterem Hoferem (TVP Sport)
15:00 – konkurs indywidualny (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna. Od 15:45 transmisja także w TVP1)

Transmisja konkursu indywidualnego w tym miejscu.

Walter Hofer – wywiad. "Winny Sven Hannawald i martwy Andreas Goldberger"
Puchar Świata, Zakopane. David Siegel – pechowy upadek [WIDEO]
Zakopane 2002: 100 tysięcy kibiców i zwycięstwo z Hannawaldem [wideo]
Retro TVP: zwycięstwo Kamila Stocha na Wielkiej Krokwi w 2012 roku!

podobne informacje

Natalia Maliszewska: Puchar Świata? To mi się nie udało. Ja to sobie wypracowałam

Kamil Stoch: od początku zimy borykam się z problemami

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: dobry skok Kamila Stocha w serii próbnej. Najlepszy Anze Lanisek