0
3
3

Serie A: Sampdoria straciła zwycięstwo w doliczonym czasie. Polacy nie grali

Mimo ponad 50 minut gry w liczebnej przewadze, Sampdoria Genua tylko zremisowała na wyjeździe z Fiorentiną w niedzielnym meczu 20. kolejki Serie A. Na boisku zabrakło Polaków. W innym rozpoczętym o tej samej porze meczu grali za to Łukasz Skorupski i Thiago Cionek. Bezpośrednie starcie ich drużyn zakończyło się remisem 1:1.
Bartosz Bereszyński (fot. Getty)

Pół roku czekania. Reca w końcu zadebiutował w Serie A

Jeśli ktoś liczył, że na boisku we Florencji zobaczy w akcji polskich graczy, mógł być zawiedziony. Bartłomiej Drągowski i Bartosz Bereszyński spędzili cały mecz na ławce, Karol Linetty pauzował przez uraz kostki, a będącego na wylocie z Sampdorii Dawida Kownackiego zabrakło w meczowym składzie.

Fabio Quagliarella (fot. Getty) Emocje do końca

Choć Polacy nie grali, to na brak emocji nie można było narzekać. Sampdoria od 39. minuty grała w przewadze, a mimo to jeszcze w 80. minucie przegrywała 1:2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Luis Muriel.

Przed blamażem gości uratował Fabio Quagliarella, który w ciągu pięciu minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Jego zespół jeszcze w 93. minucie prowadził 3:2, ale wygranej nie dowiózł do końca – German Pezzella trafił na 3:3 i został bohaterem Violi.

Skorupski w "11", epizod Cionka

We Florencji Polacy nie grali, za to w Ferrarze na boisku pojawiło się dwóch biało-czerwonych. Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w barwach Bolognii, a Thiago Cionek pojawił się na końcowe 10 minut w szeregach SPAL.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Cionek w 96. minucie ukarany został żółtą kartkę. Jego drużyna utrzymała cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera Bologna Skorupskiego.