2
:
1
2:0
34'Jose Maria Callejon
37'Arkadiusz Milik

Serie A: SSC Napoli – Lazio Rzym. Arkadiusz Milik bohaterem meczu

Napoli w meczu 20. kolejki Serie A podejmowało Lazio Rzym. Gospodarze pewnie wygrali 2:1 (2:0), a jednego z goli zdobył Arkadiusz Milik.
Arkadiusz Milik w meczu Napoli – Lazio (fot. Getty)

Co z transferem Piątka? Trener Milanu: nic nie zostało jeszcze ustalone

Jak grali Polacy?

Arkadiusz Milik: bardzo dobry występ polskiego napastnika. Był blisko ustrzelenia hat-tricka w pierwszej połowie, ale zabrakło mu szczęścia. Najpierw jego strzał z woleja utknął na poprzeczce, a później – gdy uwolnił się od obrońcy i strzałem głową próbował pokonać Strakoshę – bramkarz Lazio zbił piłkę na słupek. W końcu w 37. minucie po kapitalnym uderzeniu z rzutu rożnego trafił do siatki rywali. Przez całe spotkanie bardzo aktywny, szukający gry. Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku. Ocena SPORT.TVP.PL: 9/10

Piotr Zieliński: bliski asysty do Milika po akcji z 21. minuty meczu. Poza tym poprawny występ polskiego pomocnika – mądrze rozgrywał piłkę w środku pola, gdy nadawała się okazja – włączał się do akcji ofensywnych. Ocena SPORT.TVP.PL: 6/10

Sytuacja w tabeli

Napoli po zwycięstwie zajmuje cały czas pozycję wicelidera z 47 punktami na koncie. Drużyna Carlo Ancelottiego ma sześć punktów straty do pierwszego w tabeli Juventusu. Z kolei Lazio pozostało na piątym miejscu z 32 punktami.

Warto wiedzieć

Ostatni raz Lazio Rzym wygrało z Napoli w 2015 roku. Od tamtej pory sześciokrotnie wygrywało Napoli i raz był remis.

Jak padły bramki?

34’ (1:0) – Dries Mertens kapitalnym podaniem znalazł w polu karnym Lazio Jose Callejona i Hiszpan mocnym strzałem przy słupku wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
37’ (2:0) – przepiękny strzał z rzutu wolnego Arkadiusza Milika. Polak trafił w samo okienko bramki Lazio. Thomas Strakosha mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.
65’ (2:1) – kontaktowy gol dla Lazio to zasługa Ciro Immobile, który bardzo precyzyjnie przymierzył na bramkę Napoli mimo asysty obrońcy.

Jak mogły paść bramki?

5’ – mocne uderzenie głową Milinkovicia-Savicia instynktownie zatrzymał Alex Meret.
13’ – Arkadiusz Milik otrzymał podanie w okolicy jedenastego metra przed bramką rywali i bez zastanowienia "huknął" z woleja, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.
21’ – akcja duetu Zieliński–Milik. Polski napastnik strzelał z bliskiej odległości głową mimo asysty obrońcy, ale bramkarz Lazio zdołał zbić piłkę na słupek i nie ma gola.
62’ – Jose Callejon strzelał z okolicy jedenastego metra głową na bramkę gości, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.