tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata w Zakopanem: David Siegel opuścił szpital. Jest wstępna diagnoza

David Siegel, który w sobotę upadł podczas konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, wyszedł ze szpitala. W niedzielę wrócił do Niemiec, gdzie przejdzie szczegółowe badania.
David Siegel w sobotę upadł podczas zawodów w Zakopanem (fot. PAP/Instagram)

David Siegel z poważną kontuzją. Upadł na skoczni w Zakopanem

Podczas sobotniego konkursu młody Niemiec skoczył na 142,5 metra. Próbował wykonać telemark, ale nie zdołał utrzymać się na nogach i z impetem uderzył w zeskok. Dodatkowo Siegelowi nie wypięły się narty, co jeszcze utrudniło mu uchronienie się przed kontuzją.

Skoczek nie był w stanie o własnych siłach opuścić obiektu i został zniesiony na noszach przez ratowników. Dwukrotnego mistrza świata juniorów z 2016 roku błyskawicznie przetransportowano do zakopiańskiego szpitala, gdzie przeszedł wstępne badania.

W niedzielę Niemiecki Związek Narciarski opublikował komunikat, dotyczący stanu zdrowia 19-latka. "Badanie rentgenowskie nie wykazało żadnych urazów kostnych. David wróci do Niemiec, gdzie zajmie się nim lekarz kadry, doktor Mark Dorfmüller" – poinformowano.

Puchar Świata, Zakopane. David Siegel – pechowy upadek [WIDEO] Szczegółowa diagnoza będzie znana dopiero po rezonansie magnetycznym. Już po wypadku sugerowano, że Siegel zerwał więzadła w kolanie. W takim przypadku niemieckiego skoczka czekać będzie wielomiesięczna przerwa od sportu. Trener Werner Schuster stwierdził w sobotę, że "szansa na szybki powrót do zdrowia jest bliska zeru i zawodnik najprawdopodobniej w tym roku nie pojawi się już na skoczni".

Siegel w Pucharze Świata zadebiutował w 2015 roku podczas konkursów w Oberstdorfie. W tym sezonie był nieodłącznym elementem kadry i regularnie punktował. Podczas zmagań w Predazzo osiągnął życiowy wynik, zajmując piąte miejsce.

David Siegel na Instagramie opublikował zdjęcie ze szpitala (fot. Instagram)
Puchar Świata, Zakopane. Kulisy transmisji Telewizji Polskiej
Puchar Świata, Zakopane. Paweł Wąsek: w pierwszej serii wypaliła bomba!
Puchar Świata, Zakopane. Rewolucyjny pomysł. Skoki w tunelu?!

podobne informacje

David Siegel przeszedł operację więzadeł w kolanie. Długa przerwa Niemca

Puchar Świata w skokach narciarskich David Siegel poznał diagnozę po upadku w Zakopanem

Puchar Świata w Zakopanem: upadek Davida Siegela, wpadka Kamila Stocha i "bomba" Pawła Wąska

David Siegel z poważną kontuzją. Groźny upadek podczas Pucharu Świata w Zakopanem