0
3
3

Barca nie zwalnia tempa. Siódma wygrana z rzędu

Niezawodny ofensywny tercet Leo Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele zapewnił Dumie Katalonii siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. W niedzielę Barcelona pokonała na Camp Nou Leganes 3:1 i tabeli Primera Division ma pięć punktów przewagi nad drugim Atletico.
Leo Messi i Luis Suarez (fot. Getty Images)

Wygrana z beniaminkiem. Atletico bliżej Barcelony

Messi spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w drugiej połowie i wyraźnie rozruszał poczynania kolegów.

Wcześniej gospodarze nie imponowali. Mieli co prawda wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale tego dnia ich celowniki były mocno rozregulowane.

Luis Suarez (fot. PAP) Na zmianę wyniku Katalończycy kazali czekać kibicom aż do 32. minuty. Wówczas po ładnej akcji całego zespołu i centrze Jordiego Alby na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele.

Goście wyrównali po przerwie. W 57. minucie po kontrze gola na 1:1 strzelił Martin Braithwaite.

W końcówce spotkania dwa nokautujące ciosy wyprowadzili jednak liderzy Barcelony. Najpierw "bombę" spoza pola karnego do bramki gości posłał Luis Suarez, a już w doliczonym czasie na 3:1 trafił Messi.