Zbiórki defensywne
41
37

San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 95:103. Epizod Marcina Gortata

Marcin Gortat zdobył trzy punkty, a jego Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z San Antonio Spurs 103:95 w niedzielnym meczu ligi NBA. Zespół polskiego koszykarza w tabeli Konferencji Zachodniej zajmuje ósme miejsce.
Marcin Gortat (L) w meczu z San Antonio Spurs rozegrał siedem minut (fot. Getty Images)

NBA: 48 punktów Hardena, Jokić przebił Abdul-Jabbara

Polski środkowy tym razem był rezerwowym. Na parkiecie łącznie przebywał tylko siedem minut. Trafił jeden z dwóch rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych. Jego dorobek uzupełniają dwie zbiórki i asysta.

Clippers do meczu przystąpili po pięciu porażkach z rzędu. Tym razem od początku grali bardzo dobrze i w drugiej kwarcie osiągnęli 19-punktowe prowadzenie. Później rywale kilkukrotnie zmniejszali stratę, ale na więcej nie było ich stać.

Gości do triumfu poprowadził Tobias Harris. Zdobył 27 punktów, a także miał po dziewięć asyst oraz zbiórek. Nie przeszkodził im brak kontuzjowanych Włocha Danilo Gallinariego i Lou Williamsa.

Od początku graliśmy bardzo fizycznie. Każdy z nas dawał z siebie coś ekstra. To była dobra zespołowa gra, która musiała zakończyć się zwycięstwem – podkreślił Harris.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje LaMarcus Aldridge – 30 pkt i 14 zbiórek. Słabszy dzień miał natomiast DeMar DeRozan, który trafił tylko cztery z 16 rzutów z gry i spotkanie zakończył z ośmioma punktami. W dodatku Spurs popełnili aż 18 strat (Clippers 11).

Clippers przewyższali nas w wielu aspektach, a w dodatku my graliśmy wyjątkowo niechlujnie. To naprawdę bardzo zła kombinacja – przyznał trener Spurs Gregg Popovich.

Koszykarze z Miasta Aniołów mają bilans 25 zwycięstw i 21 porażek. Kolejne spotkanie rozegrają we wtorek – na wyjeździe zmierzą się z Dallas Mavericks (20-25).

W dwóch pozostałych niedzielnych meczach górą byli gospodarze. Indiana Pacers wygrali z Charlotte Hornets 120:95, a Minnesota Timberwolves z Phoenix Suns 116:114.