0
0
3
3

Serie A: Genoa CFC – AC Milan 0:2. Piątek nie mógł pomóc – Genoa nie potrafiła trafić

Genoa CFC w meczu 20. kolejki Serie A podejmowała na Stadio Luigi Ferraris AC Milan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0 (0:0). W drużynie gospodarzy nie grał Krzysztof Piątek zawieszony za żółte kartki.
Mecz Genoa CFC – AC Milan (fot. PAP/EPA)

Krzysztof Piątek blisko Milanu. "Może zagrać już z Napoli"

Jak grał Milan w ofensywie?

Jak wynika z doniesień medialnych Krzysztof Piątek jest bardzo bliski przejścia do drużyny z Mediolanu. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się grze AC Milan w ataku.

Przez długi okres piłkarze gości nie potrafili zagrozić bramce Genoi. To podopieczni Cesare Prandellego prowadzili grę i byli bliżej zdobycia bramki. Dopiero w 45. minucie wreszcie dobre dośrodkowanie Patricka Cutrone przejął w polu karnym Lucas Paqueta i "huknął" na bramkę gospodarzy. Piłka po strzale 21-letniego Brazylijczyka odbiła się jednak od słupka.

W drugiej połowie dużo lepsza gra Milanu przełożyła się na gole Fabio Boriniego i Suso. Świetny mecz rozgrywał też w ofensywie Paqueta, ale młodemu Brazylijczykowi czasem brakowało zimnej krwi. Ogólnie – niezły występ ofensywy Milanu, choć z pewnością przydałby się tam taki strzelec, jak Piątek. Ekscytująco zapowiada się jego ewentualna współpraca z Paquato, czy Suso. Ocena SPORT.TVP.PL: 7/10

Od początku meczu na bramkę Milanu ruszyli gospodarze. W pierwszej połowie bardzo blisko strzelenia gola był Daniel Bessa, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości w 27. minucie spotkania przegrał pojedynek z Gianluigi Donnarummą. Niedługo później Goran Pandev niebezpiecznie uderzał z pola karnego Milanu, ale znów świetną interwencją popisał się Donnarumma. Milan przebudził się dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy Paqueta obił słupek bramki Genoi.

Jak padły bramki?

W drugiej części gry dużo lepiej zagrali goście. Od razu przełożyło się to na efekty w postaci bramki. W 72. minucie po podaniu Andrea Contiego z bliskiej odległości piłkę do siatki dobił Fabio Borini.

Gospodarze odpowiedzieli atomowym strzałem Miguela Veloso, ale znów zabrakło im szczęścia. Piłka po uderzeniu Portugalczyka zatrzymała się bowiem na poprzeczce bramki Milanu.

Pod koniec meczu znów błysnęli goście. W 83. minucie Suso otrzymał ładne podanie od Patricka Cutrone i z zimną krwią wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem Genoi.

Mecz zakończył się zatem skromnym zwycięstwem Milanu, choć obiektywnie trzeba przyznać, że Genoi należał się przynajmniej gol w tym spotkaniu. Być może, gdyby w spotkaniu wystąpił Krzysztof Piątek – gospodarze mieliby więcej szczęścia pod bramką rywali.

Milan po zwycięstwie awansował na czwarte miejsce w tabeli. Genoa CFC pozostaje na 14. pozycji Serie A.