tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LOTTO Ekstraklasa: Maciej Gostomski rozwiązał kontrakt z Cracovią

Bramkarz Maciej Gostomski nie jest już piłkarzem Cracovii i nie będzie z tym zespołem kontynuował przygotowań do meczów drugiej rundy ekstraklasy. Obowiązująca do 30 czerwca 2021 roku umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.
Maciej Gostomski (fot. PAP)

"Kicker": Jakub Błaszczykowski i chaos w Wiśle Kraków

30-letni Gostomski z Cracovią związał się w styczniu ubiegłego roku, gdy był jeszcze piłkarzem Korony Kielce. Umowa weszła jednak w życie dopiero 1 lipca.

W Cracovii Gostomski był podstawowym bramkarzem w pierwszych jedenastu meczach, ale po przegranych 0:2 derbach z Wisłą Kraków, został zastąpiony przez Michala Peskovica.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu trener "Pasów" Michał Probierz pytany czy Gostomski pojedzie z drużyną na obóz w Turcji, odparł, że tak, ale jeśli spełni pewne warunki. Nieoficjalnie chodziło o problemy z właściwą wagą bramkarza.

Dość niespodziewanie Gostomski znalazł się w 28-osobowej kadrze, która w sobotę poleciała przygotowywać się do wiosennych spotkań w Belek. W poniedziałek jednak ostatecznie postanowiono zakończyć współpracę.

Gostomski jest drugim piłkarzem, który w tym roku rozwiązał kontrakt z Cracovią. Wcześniej uczynił to rosyjski skrzydłowy – Sierdier Sierdierow.

"Pasy", które rozgrywki ligowe zainaugurują 9 lutego meczem na swoim stadionie z Piastem Gliwice, w tabeli zajmują dziewiąte miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Zbozień: tata wolał kupić mi droższe skrzypce niż korki

podobne informacje

Wojciech Kowalczyk: z tą defensywą nie wychodziłbym na Legię

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Wróciła Ekstraklasa. Zwycięstwo Jagiellonii Białystok na początek

Jakub Błaszczykowski podpisał umowę i... odda pensję. Wisła Kraków się zbroi