Fatalne warunki w Turcji. Mecz Lechii Gdańsk przerwany. Pogoń przegrała w ulewie

Mecze kontrolne polskich klubów w Turcji odbywały się w poniedziałek pod znakiem fatalnych warunków pogodowych. Lechia Gdańsk nie była w stanie dokończyć spotkania z rumuńską Viitorul Konstanca, a Pogoń Szczecin w ulewie przegrała z czeskim Banikiem Ostrawa.
Lechia Gdańsk prowadziła po golach Mateusza Żukowskiego i Patryka Lipskiego (fot. Getty)

Niecodzienny transfer. Dyrektor sportowy zamienia Wisłę Płock na Widzew

Sparing Lechii Gdańsk z Viitorul Konstanca został przerwany w 49. minucie ze względu na fatalny stan murawy. W tureckim Belek, gdzie przebywa lider Ekstraklasy, od kilku dni pada i boisko nasiąkło wodą na tyle, że nie dało się zakończyć zawodów.

Do przerwania spotkania Lechia prowadziła z rumuńskim klubem 2:1 po golach Mateusza Żukowskiego (8. minuta) i Patryka Lipskiego (44. minuta). Dla rywali bramkę zdobył Ianis Hagi (23. minuta), syn słynnego piłkarza Gheorghe Hagiego, zwanego "Maradoną Karpat".

W innym sparingu Pogoń Szczecin, która również przebywa na obozie w tureckim Belek, z trudem dokończyła spotkanie z Banikiem Ostrawa. Z ulewą lepiej poradzili sobie rywale Portowców, którzy wygrali 1:0 po golu Jakuba Bolfa w 65. minucie spotkania.

Rafał Grzyb asystentem Ireneusza Mamrota. "Nowe wyzwanie"