tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jesus Imaz i Martin Kostal przeszli z Wisły Kraków do Jagiellonii

Jagiellonia Białystok pozyskała dwóch piłkarzy Wisły Kraków – Jesusa Imaza i Martina Kostala. Obydwaj dołączą do podlaskiego zespołu, który do spotkań rundy wiosennej Ekstraklasy przygotowuje się na zgrupowaniu w Turcji.
Martin Kostal (fot. PAP)

Władze Wisły i Jagiellonii porozumienie w sprawie tego transferu osiągnęły już w piątek, ale żeby umowa weszła w życie piłkarze musieli przejść testy medyczne. Obydwaj z białostockim klubem związali się umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku. Według nieoficjalnych informacji wartość transakcji wynosi 650 tysięcy euro.

22-letni Kostal spędził w Wiśle półtora roku. Zagrał w 19 meczach ligowych i zdobył dwie bramki. Z kolei sześć lat starszy Imaz przed przejściem do Białej Gwiazdy latem 2017 roku był piłkarzem hiszpańskiego Cadiz CF. W ekipie z Reymonta zagrał 47 meczów ligowych i strzelił 14 goli, w tym sześć w obecnym sezonie.

Słowak jest skrzydłowym, a Hiszpan bardziej wszechstronny graczem. Był ustawiany na skrzydle, jako ofensywny pomocnik, a także w ataku. Obydwa mają wypełnić lukę po planowanej sprzedaży Przemysława Frankowskiego do Chicago Fire oraz przejściu Karola Świderskiego do PAOK Saloniki.

W tym roku Jagiellonia zatrudniła już trzech piłkarzy z Wisły. 16 stycznia podpisano kontrakt z chorwackim obrońcą Zoranem Arsenicem, który – z powodu zaległości finansowych – wypowiedział krakowskiemu klubowi umowę i przeniósł się do Białegostoku na zasadzie wolnego transferu.

W sumie w obecnym oknie transferowym drużynę Ireneusza Mamrota zasiliło pięciu zawodników. Oprócz tercetu wiślaków, ze Spartaka Trnawa przeszedł obrońca Andrej Kadlec, a z Videotonu FC Fehervar serbski napastnik Stefan Scepović.

podobne informacje

Kolejne problemy Wisły Kraków. Klub straci wszystkich zawodników?

Wybierz najlepszego piłkarza 12. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Ekstraklasa. Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:3: mecz sezonu w Warszawie. Carlitos bohaterem

Wybierz najlepszego piłkarza 11. kolejki Lotto Ekstraklasy!