0
3
3

Serie A: Juventus – Chievo. Ronaldo nie trafia karnego, ale Juve i tak wygrywa

W ostatnim meczu 20. kolejki Serie A Juventus podejmował w Turynie Chievo Weronę. Gospodarze bez Wojciecha Szczęsnego w bramce pewnie wygrali 3:0 (2:0), pomimo niewykorzystanego rzutu karnego przez Cristiano Ronaldo.
Radość Emre Cana w meczu Juventus – Chievo (fot. Getty)

Serie A: Genoa CFC – AC Milan 0:2. Piątek nie mógł pomóc – Genoa nie potrafiła trafić

Juventus był zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania. Lider grał bowiem z czerwona latarnią ligi. Chievo w tym sezonie zdobyło zaledwie 8 punktów i zajmuje 20. pozycję w Serie A.

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Starej Damy od początku zaatakowali i dość szybko objęli prowadzenie. W 13. minucie meczu Douglas Costa po przepięknym rajdzie oddał kapitalny strzał z dystansu, który wpadł tuż przy słupku do siatki rywali.

Jeszcze w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Emre Can, który wykorzystał świetne podanie Paulo Dybali w 45. minucie meczu.

Juventus po przerwie nie zwalniał tempa. Efektem rzut karny dla drużyny gospodarzy. Niespodziewanie strzał Cristiano Ronaldo z 11 metrów znakomicie obronił 39-letni Stefano Sorrentino.

W 84. minucie wynik ustalił strzałem głową Daniele Rugani po podaniu z rzutu wolnego Federico Bernardeschiego.

Po zwycięstwie Juventus umocnił się na prowadzeniu w Serie A. Drużyna z Turynu ma już 9 punktów przewagi nad drugim Napoli.