Rod Laver Arena
Australia
Pojemność: 15000

Australian Open: Danielle Collins sensacyjną półfinalistką

Danielle Collins nie przestaje zadziwiać. Amerykanka pokonała Anastasiję Pawluczenkową 2:6, 7:5, 6:1 i awansowała do półfinału Australian Open, gdzie jej rywalką będzie Petra Kvitova. Wynik tym bardziej zaskakujący, że wcześniej nigdy nie zdołała wygrać choćby jednego meczu w wielkoszlemowym turnieju.
Danielle Collins (fot. Getty Images)

ŚWIĄTEK I KUBOT ODPADLI W 2. RUNDZIE MIKSTA

To dziewiąty raz Collins w wielkoszlemowym turnieju. W pięciu przypadkach kończyło się na pierwszej rundzie, w trzech na eliminacjach. Przed rokiem debiutowała w Australian Open, ale poległa w decydującym spotkaniu kwalifikacji.

Tegoroczne zmagania rozpoczęła od wygranej z Julią Goerges, ale świat zadziwiła w 4. rundzie, gdy rozbiła drugą rakietę świata Angelique Kerber 6:0, 6:2. W meczu z Pawluczenkową długo nie mogła odnaleźć rytmu ze spotkania z Niemką, jednak otrząsnęła się w drugiej partii i od stanu 5:5 wygrała siedem kolejnych gemów!

W trzecim secie zaprezentowała się koncertowo – Amerykance wychodziło dosłownie wszystko, a kibice zgromadzeni na Rod Laver Arenie przecierali oczy ze zdumienia. Ostatecznie Collins po 136 minutach walki zwyciężyła 2:6, 7:5, 6:1 i o pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze zagra z Petrą Kvitovą, która pokonała Ashleigh Barty 6:1, 6:4.

Czeszka w pierwszym secie popisała się dwunastoma wygrywającymi uderzeniami przy zaledwie dwóch rywalki. W kolejnej partii Barty zawiesiła Kvitovej poprzeczkę znacznie wyżej, ale w dziewiątym gemie dała się przełamać i na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły.