tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tragiczne wiadomości z Anglii. Samolot z nowym zawodnikiem Cardiff zniknął z radarów

Tragiczne informacje z Wielkiej Brytanii. Emiliano Sala miał zostać nowym piłkarzem Cardiff City. Już był w samolocie do stolicy Walii i wydawało się, że pozostały tylko formalności. Niestety, samolot z piłkarzem na pokładzie zniknął z radarów, gdy przelatywał nad Kanałem La Manche. Najnowsze, nieoficjalne informacje wskazują na to, że rozbił się w okolicach Wysp Normandzkich.
Emiliano Sala podczas meczu z PSG (fot. Getty Images)

Sześć milionów funtów za gola. Fatalne statystyki Sancheza

Sala miał kapitalny początek sezonu. W 19 meczach w Nantes strzelił aż 12 bramek, do których dołożył także dwie asysty. Po takiej rundzie wydawało się, że otworzyły się przed nim drzwi do ligi angielskiej. 28-latek został kupiony przez Cardiff City. 18. drużyna Premier League zapłaciła za niego 20 milionów funtów.

Piłkarz był już w samolocie do Cardiff. Ten zniknął jednak z radarów, gdy przelatywał nad Kanałem La Manche. Policja z Guernsey rozpoczęła akcję poszukiwaczo-ratowniczą. Według nieoficjalnych informacji samolot piłkarza miał rozbić się w okolicach Wysp Normandzkich.

Do sprawy odniósł się prezes drużyny z Cardiff – Mehmet Dalman. – Bardzo martwi mnie fakt, że wczoraj w nocy samolot stracił kontakt z bazą. Czekamy na jakiekolwiek potwierdzenie i do momentu, aż go nie będzie wstrzymujemy się z jakimkolwiek komentarzem. Bardzo martwimy się o bezpieczeństwo Emiliano Sali – mówił.

Policja i straż graniczna przeszukały przeszło 1000 mil wybrzeża. Nie znaleziono śladu samolotu. Coraz więcej wskazuje na to, że ten wpadł do wody.

– Myślę, że Emiliano chciałby pożegnać wszystkich swoich przyjaciół. Jest grzecznym chłopcem, uprzejmym, uroczym, kochanym przez wszystkich. Zawsze był pełen szacunku. Myślę o jego rodzinie, o wszystkich jego przyjaciołach. Nie znamy wszystkich szczegółów i póki ich nie poznamy nadal wierzę, że to jeszcze nie koniec i że gdzieś jeszcze jest – mówi cytowany przez L'Equipe Waldemar Kita, właściciel Nantes.

"Tajemnice sportu". Skandal w Anglii? "Zaakceptowałem decyzję, ale nie cieszyłem się"

podobne informacje

Liga Mistrzów UEFA: piłkarze uczczą pamięć Emiliano Sali

Ligue 1: minuta oklasków dla Emiliano Sali. Nantes zastrzeże numer na koszulce

Cardiff nie chce zapłacić za Emiliano Salę. FIFA grozi palcem

Policja wydała oświadczenie. Emiliano Sala nie żyje