Zbiórki defensywne
35
37

NBA: Klay Thompson trafił 10 "trójek" z rzędu

Klay Thompson był najlepszym koszykarzem broniących tytułu Golden State Warriors, którzy wygrali z Los Angeles Lakers 130:111. W poniedziałkowym meczu ligi NBA trafił 10 "trójek" z rzędu, w trzeciej kwarcie uzyskał 23 pkt, a łącznie 44.
Klay Thompson (fot. Getty Images)

Wojownicy odnieśli siódme wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. Znakomicie grał Thompson, który w ciągu 27 minut trafił 10 z 11 rzutów za trzy punkty oraz 17 z 20 z gry. W trzeciej części uzyskał 23 pkt (miał siedem "trójek"), a w przewaga gości wzrosła aż do 36 "oczek" – 107:71.

28-letni Thompson, czterokrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA, po raz 13. w karierze zapisał na koncie co najmniej 40 pkt i piąty raz rzucił minimum 10-krotnie za trzy. Oprócz niego, dwucyfrową liczbę punktów osiągnęli tylko Kevin Durant (20) i Stephen Curry (11 plus 12 asyst).

Nigdy wcześniej nie rzuciłem 10 razy z rzędu za trzy, co jest trudne do wykonania. Cieszę się, że zrobiłem to przed moją rodziną – powiedział pochodzący z Los Angeles Thompson.

Dla porównania, zawodnicy Los Angeles Lakers mieli celnych tylko 5 z 20 prób za trzy punkty. W zespole Jeziorowców, w którym zabrakło mających kłopoty zdrowotne LeBrona Jamesa, Lonzo Balla i Rajona Rondo, najskuteczniejsi byli Chorwat Ivica Zubac 18 pkt, Brandon Ingram 17 i Kyle Kuzma 16. Z powodu kontuzji pachwiny James opuścił już 14 spotkań, z których Lakers wygrali tylko pięć. To jego najdłuższa przerwa w 16-letniej karierze.

Warriors z bilansem gier 33-14 prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej. Lakersi plasują się na dziewiątej pozycji 25-23. Na Wschodzie i w całej lidze najlepsi są Milwaukee Bucks 34-12 i Toronto Raptors 35-13.