tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cristiano Ronaldo usłyszał wyrok! Przyznał się do winy przed sądem

Cristiano Ronaldo przyznał się we wtorek do winy przed sądem w Madrycie i został ukarany za oszustwa podatkowe wysoką grzywną oraz karą więzienia. Portugalczyk nie trafi jednak za kraty.
Cristiano Ronaldo w drodze do sądu w Madrycie (fot. PAP/EPA)

KŁOPOTY CRISTIANO RONALDO. GROZI MU BYŁA PARTNERKA

Zawodnik Juventusu został skazany na 18,8 mln euro grzywny oraz karę 23 miesięcy pozbawienia wolności. Więzienie jednak mu nie grozi, gdyż w Hiszpanii wyroki do dwóch lat nie są wykonywane.

Orzeczenie sądu jest owocem umowy między prawnikami piłkarza a hiszpańskimi organami podatkowymi. Gdyby jej nie zawarto, Portugalczyk mógłby zostać ukarany znacznie dotkliwiej. Według ekspertów ministerstwa finansów groziłaby mu grzywna 28 mln euro oraz trzy i pół roku pozbawienia wolności bez zawieszenia.

Umowa zakończyła postępowanie sądowe przeciwko Ronaldo za ukrywanie przed hiszpańskim fiskusem dochodów czerpanych z praw do wizerunku, gdy grał w Realu Madryt (2009-2018). Pięciokrotny laureat Złotej Piłki był oskarżony o korzystanie z firm na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i w Irlandii, gdzie stawki podatkowe są bardzo niskie, aby uniknąć płacenia podatków w Hiszpanii.

Nie oznacza to końca kłopotów sądowych dla Ronaldo. W październiku w USA wznowiono śledztwo w związku z oskarżeniami byłej modelki, która twierdzi, że została zgwałcona przez piłkarza w 2009 roku w Las Vegas.

We wtorek wznowiono również dochodzenie w sprawie Xabiego Alonso. Według dziennika "Marca" Hiszpan jest przekonany o swojej niewinności, ale teraz czekają go długie godziny spędzone w sądzie. On także miał się dopuścić oszustw podatkowych.

podobne informacje

Marcelo o odejściu Cristiano Ronaldo: musiałem skłamać

Trudne chwile dla rodziny Cristiano Ronaldo. Matka piłkarza walczy o życie

Ranking TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy w Europie. Messi, Ronaldo, Griezmann

34. urodziny Cristiano Ronaldo. Niezwykłe liczby Portugalczyka